Teraz jest 2018-11-19, 00:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-12-30, 09:29 

Dostałem wiadomość od kolegi i ma problem, więc postanowiłem mu pomóc i dlatego zapytam na tym forum.

Witam, prowadzę działalność i pewna firma jest winna mi za 2 faktury (koło 4 tys 3 tyg po teminie), za pierwszą dostałem potwierdzenie przelewu, jednak po 3 tygodniach nadal nic na koncie nie ma. Do momentu wysłania 2 partii towaru kontakt był ok, później próbowałem się dodzwonić do tej firmy na 3 różne komórki i nic. Raz tylko, dostałem smsa, że tej osoby nie ma(prowadzi jednoosobową działalność) i zadzwoni tego samego dnia pod wieczór... oczywiście bez odzewu. Wysłałem wezwanie do zapłaty i w między czasie znalazłem przypadkowo na allegro towar(dużo taniej niż ja sprzedałem tej osobie), nowo założonego użytkownika, który odpowiada, temu co tej firmie sprzedałem. Co robić by odzyskać chociaż część pieniędzy, przy zupełnym braku kontaktu z kupującym? Policja? Droga sądowa? Windykator?
Z góry dziękuję za pomoc:)

Aha, bo to podobno ważne, ta firma nadal istnieje i widnieje we wpisie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2011-01-27, 15:29 

Z tego co piszesz wynika, że klient leci sobie w kulki, więc trzeba by go przywrócic do pionu. Ja osobiście skorzystałabym z kazdej dostępnej mozliwości, aby odzyskać należne pieniądze. Na początek chyba policja, dalej się jakoś potoczy. Zyczę powodzenia w odzyskaniu pieniędzy.

PostNapisane: 2013-07-03, 10:23 

Najpierw może jakaś dobra firma windykacyjna a jeśli to nie poskutkuje to droga sądowa.

PostNapisane: 2013-07-05, 21:39 

Ja też radzę na początek poszukanie firmy windykacyjnej. Jeśli wybierzesz dobrze, to na tym etapie powinno się skończyć a kasa powinna zostać skutecznie ściągnięta. Polecić mogę Koksztysa.

PostNapisane: 2014-02-11, 07:51 

Wiem, że temat jest już nieaktywny, natomiast chcę przestrzec Was przed nierzetelnymi kontrahentami.

Jeśli planujecie podpisanie większego kontraktu/ umowy, warto najpierw dowiedzieć się czegoś więcej o kontrahencie. Na przyszłość polecamy korzystanie z Wywiadowni Gospodarczej, dzięki której można uzyskać informacje np. o tym, czy w przeszłości takie sytuacje miały już miejsce. Lepiej zapobiegać, niż leczyć :- )

Polecamy także Pieczęć Prewencyjną (jako formę prewencji przy zawiązanej już współpracy), a gdy dojdzie do sytuacji, która jest opisana powyżej, to oprócz standardowych działań windykacyjnych (u nas płatna tylko w przypadku odzyskania należności), polecamy giełdy długów (np. bezpłatną http://recupero.pl/). Sama obecność na takiej giełdzie nie raz powoduje, że kontrahent decyduje się na spłatę zadłużenia.

Jeżeli zależy Wam na szybkim odzyskaniu choć części pieniędzy, polecamy wykup wierzytelności.

Pozdrawiam,
pracownik Gredan

PostNapisane: 2014-02-13, 10:59 

U nas takimi sprawami zajmuje się prawnik Agnieszka Mikołajczyk z Łodzi- http://meritumodszkodowania.pl/. Pomaga jeśli na drodze sądowej chcemy wyegzekwować jakąś należność od dłużnika. Bardzo fajne jest to, że prawnik bierze pieniądze tylko jeśli uda się wyegzekwować pieniądze.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-02-18, 10:23 

U nas w kraju nie ma prawa, a należności to są prawie nie do odzyskania. Jak korzytam z usług tej kancelarii http://adwokat-radom.com.pl polecam

PostNapisane: 2014-03-01, 16:30 

Proponuje wynajęcie dobrego prawnika, który zleci komornikowi ściągnięcia należności tzn pokaże co ma dłużnik bo na komornika to nie można za bardzo liczyć

PostNapisane: 2014-08-23, 13:38 

a no własnie i dlatego teraz coraz wiecej firm decyduje sie na płatności przez https://bezpiecznyprzelew.pl/ , później łatwiej, odzyskiwać własne pieniedze po za tym przelewy szybciej idą. Nie ma co ryzykować , jeśli wykonuje sie spore przelewy.

PostNapisane: 2014-09-20, 11:18 

W przypadku problemów z należnością ja polecam komornika sądowego z Piaseczna - www.komornikwpiasecznie.pl. Jest on bardzo skuteczny w ściąganiu należności. Działa na terenie całego kraju.

PostNapisane: 2014-11-06, 21:23 

aga2013 napisał(a):
Proponuje wynajęcie dobrego prawnika, który zleci komornikowi ściągnięcia należności tzn pokaże co ma dłużnik bo na komornika to nie można za bardzo liczyć

Komornika? Moim zdaniem lepsze rozwiązanie to kancelaria z linią windykacyjną typu Koksztys. Najpierw spróbują odzyskać polubowanie, a jak to nic nie da to do sądu po nakaz zapłaty i potem uruchamiają swój dział windykacji. Wszystko załatwione przez jedną kancelarię, będzie więc szybciej i pewnie też taniej.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-12-17, 09:29 

Prawnika wybieramy w zależności od miejsca zamieszkania. Znam dobrego prawnika w Słupsku, każdy wybiera najbliżej swojego domu. Ale warto wcześniej sprawdzić co charakteryzuje daną kancelarię na stronie internetowej.

PostNapisane: 2015-01-28, 14:06 

Jeżeli klient zwleka z należnością to najlepiej zainteresować się faktoringiem. Faktoring czyli oferowanie dłuższych terminów płatności, bez pogarszania własnej płynności oraz oczywiście odpowiednie rozłożenie ryzyka handlowego. Najlepiej oddać to firmie która się tym zajmuję. Sprawdźcie na stronie http://www.kuke-finance.pl/oferta/faktoring-niepelny/ tam uzyskacie pomoc.

PostNapisane: 2015-02-02, 09:03 

My w takich przypadkach korzystamy z usług prawnych.
Firma na stałe współpracuje z kancelaria pana Buczkowskiego ( tutaj jest strona: http://buczkowski-kancelaria.pl/ ). Prawnik z Gdańska tak więc może ktoś z pomorskiego może być zainteresowany.
Jesteśmy zadowoleni . W przypadku większych podmiotów takie porady prawne są bardzo znaczące.

PostNapisane: 2015-02-02, 10:25 

No właśnie i tak żeby odzyskać należności trzeba ponosić dodatkowe koszty z tym związane. Sam mam kilka takich niestety do odzyskania...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1