Teraz jest 2019-10-18, 13:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-08-24, 21:10 

witam w jakim banku utworzyć lokatę a w jakim fundusz inwestycyjny i jaki fundusz wybrać? co polecacie? na co zwrócić uwagę? czego unikać?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2011-09-23, 12:20 

Najpierw musisz zdecydować jaką kwotę chcesz zdeponować w banku.Porównanie oprocentowania,wysokość opłat dodatkowych.itp.Ale podstawą rozmowy z bankiem będzie wysokość twojej kwoty.

PostNapisane: 2011-11-16, 14:49 

No to już jakiś początek ale co dalej jeżeli osoba zna tą kwotę, jaki bank teraz ma najlepszą ofertę na rynku?

PostNapisane: 2014-11-03, 11:41 

Wybrałem fundusz inwestycyjny o relatywnie niskim ryzyku inwestycyjnym, ale poza tym oszczędzam również na trzecim filarze emerytalnym. Według mnie to dobry sposób na zapewnienie sobie wsparcia finansowego na emeryturze. Teraz, gdy jesteśmy młodzi to wydaje się nam, że emerytura to daleka przyszłość, ale wcale tak nie jest. Polecam zajrzeć tutaj - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-emeryturach/sprawdz-kiedy-przejdziesz-na-emeryture/, to kalkulator, dzięki któremu obliczymy nasz wiek emerytalny i rok przejścia na emeryturę.

PostNapisane: 2014-11-03, 12:52 

Emerytura przyjdzie szybciej niż się może wydawać :)

PostNapisane: 2014-11-14, 11:46 

Oj zgadzam się z przedmówcą w 100%

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-12-05, 08:30 

A co sądzicie aby zainwestować w złoto? Czy taka sztabka złota jest dobrą opcją na bezpieczne zamrożenie części kapitału na przyszłość? Czy złoto nadal będzie stanowiło bezpieczną przystań w różnego rodzaju zawirowaniach gospodarczych, kryzysach, wojnach, klęskach żywiołowych itd?

PostNapisane: 2014-12-27, 07:24 

Jaroszy jeśli posiadasz większe fundusze to może warto byłoby zainwestować w nieruchomości?
Poczytaj sobie chociażby jak rynek ten rozwija się w pomorskim:
http://pomorzebusinessclub.pl/
Obecnie powstaje tam bardzo duża baza turystyczna. Myślę,że praktycznie nie ma szans aby mieszkania straciły na wartości.
Z drugiej strony złoto również jest pewne - jego cena jak na razie stoi ale również nie stracisz.

PostNapisane: 2015-02-16, 12:03 

Podobno fajnym pomysłem na rozpoczęcie swojej przygody z inwestowanie, oszczędzaniem jest wzięcie krótkoterminowej lokaty. Polecił mi tak znajomy, który jest magistrem ekonomii. Chodzi o to żeby poznać te wszystkie mechanizmy itd. Znalazłem bank, który daje nawet 3-miesięczne lokaty. http://www.pocztowy.pl/indywidualni/osz ... ternetowe/ , czy te oprocentowanie, które jest dostępne w tym banku jest korzystne? Czy lepiej poszukać gdzieś indziej?

PostNapisane: 2015-02-19, 11:48 

Ja osobiście polecam fundusz inwestycyjny który zapewnia Ci zwrot zainwestowanych pieniędzy. bardzo rzadko zdarza się taka sytuacja a zarobki są 2 razy większe niż na lokacie/ jednak jeżeli szukasz dobrej lokaty bo boisz się ryzyka możesz zobaczyć tutaj. znajdziesz tu najlepsze aktualne oferty lokat w Polsce. http://www.zarabiajnalokaciebankowej.com.pl sam załozyłem sobie lokatę w idea banku na 5 % dla nowych klientów no ale niestety tylko na 3 miesiące.

PostNapisane: 2015-02-21, 14:08 

Według mnie lokata jest bezpieczniejsza. Wiem, że można dużo mniej zarobić, ale też nie ma ryzyka straty jak w przypadku FI

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2015-02-23, 13:25 

Ja tam nie ufam funduszom inwestycyjnym. na lokacie masz przynajmniej pewny zysk. a zamiast inwestować w fundusz to lepiej samemu zagrać na giełdzie. A fajne lokaty można zaleźć tutaj <a href="http://finansowymarket.eu">http://finansowymarket.eu/</a> JA z kumplami ostatnio założyliśmy sobie lokaty na 5 %

Ostatnio edytowano 2015-10-01, 13:26 przez lokaciacz, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: 2015-03-14, 22:25 

lokaciacz napisał(a):
Ja tam nie ufam funduszom inwestycyjnym. na lokacie masz przynajmniej pewny zysk. a zamiast inwestować w fundusz to lepiej samemu zagrać na giełdzie. A fajne lokaty można zaleźć tutaj http://www.nawigacjafinansowa.pl/lokaty-bankowe JA z kumplami ostatnio założyliśmy sobie lokaty na 5 %

Przy oprocentowaniu 4,5-5% ciężko mówić o zyskach. To raczej przechowalnia pieniędzy a nie sposób na ich pomnożenie. Fakt, że bezpieczniejsza niż inwestycja w agresywne fundusze. W sprawie funduszy panuje jakaś schizofrenia. Wszyscy psioczą na fundusze i polecają lokaty a gdy rząd przenosił nasza kasę z OFE (w zasadzie zamiana z funduszu zrównoważonego na lokatę) to krzyk w obronie funduszu podniósł się straszliwy. A zarabianie musi wiązać się z ryzykiem. Gdyby istniała uniwersalna bezpieczna oferta to wszyscy byśmy już dogonili Bila G. A na funduszach można zarobić. Taki zeszłoroczny hicik, fundusz akcji amerykańskich, w takim np. Pioneer poziom zwrotu za 12 miesięcy ponad 30% :-)

PostNapisane: 2015-03-18, 22:56 

Ja zdecydowanie polecam fundusz inwestycyjny ... chociaż to zależy od okresu na jaki planuje się inwestycje. Jak długi to najlepiej fundusz, a jak krótki to lokata. Ja miałem kasę w funduszu i mi sie bardzo to opłąciło.

PostNapisane: 2015-04-08, 10:31 

Co masz ciekawego z tego funduszu iwestycyjnego ? Jak ja tak patrzę na inne fora to więcej jest takich opinii, że na takim funduszu po prostu można więcej kasy stracić i nic więcej..Lepsza alternatywa to jest właśnie lokata, która pomimo tego iż taka jest mała to jest bardzo bezpieczna i w miarę okej ona jest

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1