Teraz jest 2019-12-11, 03:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-18, 10:33 

Witam .
Od dłuższego czasu rozglądam się za dotacjami z UE. Ale ciągle trafiam na bariery . Na proste pytania , z którego programu mam startować ,każdy mnie odsyła do wyszukiwarek internetowych. Co jest trochę frustrujące. Więc może wy mi pomożecie.

Prowadzimy już działalność od 5 lat. Chcemy zmodernizować park maszyn krawieckich .
Wprowadzić usługi pralnicze ( Pranie i montaż firan dekoracji okiennych w domu klienta wraz z montażem) ,zakupić sprzęt komputerowy aby skomputeryzować całe zarządzanie ( serwer + drukarka + komputer do obsługi + oprogramowanie. To jest to co chcę zrobić i na to potrzebuję kasę.

Jak już dokopię się do jakiegoś programu to jest napisane ,że minimalna dotacja to 50000 zł czy euro. Fajnie , przydało by się , tylko że to jest refundacja ( płać z własnej kieszeni a potem UE ci odda ),a nie wpłata na konto i rozliczenie dostacji fakturami i całym planem dotacji. Refundacja nie wchodzi w grę .

WIęc . gdzie mam szukać ,aby dostać kasę na moje potrzeby . Proszę o konkretne wskazówki

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-08-03, 13:08 

Zawsze musisz mieć swoje fundusze, więc to o co prosisz jest nie możliwe do spełnienia. Jeśli nie wierzysz skontaktuj się z jakąś firmą doradczą, które często świadczą początkowe usługi informacyjne za darmo. Wejdź na stronę
Kod:
http://www.eurodoradca.pl
albo skonsultuj się z firmą K&K Consulting.

Ostatnio edytowano 2010-08-03, 13:50 przez eurodoradca, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2010-09-01, 19:34 

Witam,
Być może dobrym rozwiązaniem jest mieszany montaż finansowy.
Jeśli Pańska firma ma tzw. zdolność kredytową, rozwiązaniem jest uzyskanie z banku lub firmy leasingowej - promesy. Oznacza to, bank, bądź firma leasingowa udzieli Panu finansowania na inwestycję (bank może nie w 100% ale firma leasingowa już szybciej). Jeśli nie uda się zdobyć promesy na całość inwestycji to przynajmniej na większą część kosztów kwalifikowanych (przy czym na pewno nie na VAT, który jest kosztem niekwalifikowanym i nie podlega refundacji). Wówczas pozostaje Panu do wykazania posiadanie znacznie mniejszego wkładu własnego. Trzeba pamiętać jednak, że promesa jest zawsze warunkowa, tzn. finansowanie jest udzielane tylko wówczas, gdy Pański wniosek o dotację znajdzie się na liście wniosków wybranych do dofinansowania, a jednocześnie kondycja Pańskiej firmy nie ulegnie pogorszeniu.
Jeśli nie uda się zdobyć promesy w banku lub firmie leasingowej, proszę spróbować w lokalnych funduszach pożyczkowych.

pozdrawiam, Ewa Michałek www.euro-doradca.pl

PostNapisane: 2011-10-17, 23:56 

Można uzyskać 20 000 tys zł na rozpoczęcie własnej działalności ze środków unii. Z tego co się orientuje w podlaskim są dosyć długie kolejki.

Strefa czasowa: UTC + 1