Teraz jest 2019-12-09, 16:07

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-08-06, 14:37 
Administrator

Witam Wszystkich,

W dniu dzisiejszym wypełniłem wniosek Ojcu na dofinansowanie firmy Remontowo-Budowlanej.
Staram się o dofinansowanie z urzędu pracy dla Ojca w wysokości 17 500zł i do 30 dni dostanę odpowiedź.

Po otrzymaniu akceptacji przedstawię cały wniosek na forum i opisze czym się kierowałem w opisie działalności jak i przewidywanymi efektami ekonomicznymi firmy.

Może ktoś na forum już otrzymał takie dotacje i chce podzielić się swoim wnioskiem aby ułatwić innym wypełnianie takich wniosków?

Pozdrawiam!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-08-06, 16:03 

Również byłbym zainteresowany taką dotacją , (dofinansowaniem)
Napisz Admin prosze , jakie warunki wstępne trzeba spełnić aby starać się wogóle o tą kasę .

Mam z kolegą pewien pomysł na poszerzenie działalności budowlanej , ale obawiam się że może się przydać jakiś dodatkowy grosz i wtedy ból :-/

Tytuł:
PostNapisane: 2010-08-06, 20:42 
Administrator

sector napisał(a):
Również byłbym zainteresowany taką dotacją , (dofinansowaniem)
Napisz Admin prosze , jakie warunki wstępne trzeba spełnić aby starać się wogóle o tą kasę .

Mam z kolegą pewien pomysł na poszerzenie działalności budowlanej , ale obawiam się że może się przydać jakiś dodatkowy grosz i wtedy ból :-/

Regulamin przyznawania dofinansowania z urzędu pracy:

Kod:
http://pup-olawa.pl/files/regulamin_dotacja_pup2010.pdf

Jeżeli będziesz mieć jakieś pytania odnośnie regulaminu to pisz je w nowych tematach.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-08-07, 08:25 

Admin dzięki za linka , ale nie chodziło mi o dofinansowan dla bezrobotnych ,
tylko dla działającejego juz podmiotu gospodarczego .

Znalazłem ciekawy link o dotacjach z podzialem na regiony Polski ,
może komuś się przyda :->

http://www.ms-consulting.pl/go.live.php ... tacje.html

-------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli chodzi o dotacje dla bezrobotnych ( skorzystałem kiedyś z tej opcji )

Zasada jest taka -

Mieć własny pomysł - realny
Dobrze napisać biznes plan - prosto i zrozumiale dla prostego urzędnika w Urzedzie Pracy
Dobrze się zastanowić nad jego wdrożeniem - ( chęci to nie wszystko , musi być zapotrzebowanie na waszą usługę lub handel itp. w danym regionie )

Błędy popelniane na wstępie -
Brak doświadczenia
Doświadczenie w danym temacie - obowiązkowo lub osoba która nam pomoże się wdrożyć to warunek ( experymenty są skazane na porażkę w dzisiejszych czasach konkurencja jest raczej w każdej branży )

Myślenie - " ...Będę miał lepszą cenę... "
Takie założenie dobre jest tylko w pierwszym tyg lub miesiącu działania - potem zwijasz interes - bo brakuje środków na rozwój firmy i brakuje rezerw na przetrzymanie trudniejszych czasów - szczególnie w branżach sezonowych
jak chodźby budownictwo - gdzie latem jest ok , ale zimą tylko wew prace można wykonać
lub usługi odśnieżania - zimą robota i to jak przysypie latem zamiatasz liście
Ponadto exploatacja parku maszyn lub samochodow -tzw środki trwałe się psują -
naprawa kompa -
teraz co dwa lata servis kas fiskalnych -
inne ;
po 2-latach większy Zus -
środki na reklamę, choćby od czasu do czasu
rozwój firmy - dodatkowe usługi lub towary

to wszystko kosztuje !!

Myślenie krótko wzroczne
masz tani lokal - w złej lokalizacji - porażka
dobry lokal - czynsz wygurowany -porażka
lokal idelany - cena ,miejsce super - myślisz będziesz działał i zarobisz - umowa na rok , potem trafi sie jakiś ala-Kredytowy Bank , sieć Tel.komórowejlub inny milioner - złoży lepszą ofertę na lokal - i Ty idziesz na bruk . :cry:

Należy zawsze zdawać sobie sprawę z ryzyka -
i brać je pod uwagę !!!!
Szczególnie jeśli ( a często sie tak zdarza ) ,że osoby ubiegające się o dotację ,
dodatkowo załatwiają sobie jeszcze jakiś kredyt mniejsza jaka to kwota 10tyś -20tyś
często szukają żyrantów ( często są to dziadkowie na emeryturze)
,potem cały biznes się wali , a kasę trzeba oddać - komornik wali do żyrantów
a my uciekamy za granicę ( Anglia -Iralndia -Czechy)
aby rodzinka dała nam spokój
aby spłacić jakoś dług .
bo nie byliśmy zabezpieczeni -
bo niezdaliśmy sobie sprawy z konsekwencji i ryzyka
bo zachłysneliśmy sie darmową kasą z dotacji - która miała nam życie uratować a narobila mase problemów.

Moja rada
chcesz zacząć biznes - nie zaczynaj od kredytu lub bierz tylko tyle ile masz na końcie

PostNapisane: 2010-08-23, 11:14 

Witam.
Z tego co się zorientowałam, Pańska firma działa w Bytomiu.
Ma Pan możliwość ubiegania się o dotację z Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego działanie 1.2.4. Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
Niestety w 2010 roku nie będzie jednak naboru wniosków. Planowany najbliższy konkurs odbędzie się dopiero w terminie od 7 września 2011 do 7 grudnia 2011.
Jeśli firma zatrudnia do 10 osób może ubiegać się o maksymalnie 200 tysięcy zł.

Proszę pamiętać, że podstawą refundacji mogą wydatki dokonane dopiero po dniu złożenia wniosku o dotację, ponieważ wydatki poniesione wcześniej nie są kosztami kwalifikowanymi i nie podlegają refundacji, co oznacza, że musiałby Pan wstrzymać się z realizacją inwestycji do przyszłego roku.

Jeśli jest Pan zainteresowany dalszymi szczegółami, proszę o kontakt, chętnie udzielę informacji. Firma z Gliwic - szczegóły o nas i dane kontaktowe - na naszej stronie
Kod:
www.euro-doradca.pl

pozdrawiam, Ewa Michałek

Ostatnio edytowano 2010-08-23, 11:21 przez dotacje unijne, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2010-08-23, 19:21 

dotacje unijne napisał(a):
Witam.

Jeśli jest Pan zainteresowany dalszymi szczegółami, proszę o kontakt, chętnie udzielę informacji. Firma z Gliwic - szczegóły o nas i dane kontaktowe - na naszej stronie
Kod:
www.euro-doradca.pl

pozdrawiam, Ewa Michałek

Dziękuję za wyczerpujące informacje ,myślę że się odezwię - mam dwa pomysły i muszę się zastanowić w który celnąć -

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2010-08-23, 19:49 

Witam ponownie,
Czasu jest dość sporo na rozważania, ale to dobrze dla Pana, aby móc się solidnie przygotować. Pomagamy także w zoptymalizowaniu pomysłów i rozwiązań dla projektów pod kątem kryteriów oceny wniosku. Nie realizujemy masowo wszystkich zgłaszanych propozycji - ale wybieramy te projekty, które mają REALNE szanse na otrzymanie dotacji. Jesteśmy do dyspozycji. pozdrawiam, Ewa Michałek

Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-15, 04:31 

aby nie zakładać nowego tematu daje link o dofinansowaniach tutaj
http://biznes.onet.pl/40-tys-zl-na-zalo ... news-detal

poczytajcie komentarze co niektore sa ciekawe ;-)

PostNapisane: 2013-09-29, 17:09 

Wiem, że to już bardzo stary temat, ale mimo wszystko chciałbym odkopać ten wątek. Otóż prowadzę małą firmę budowlaną i chciałabym nieco rozszerzyć działalność. Przede wszystkim interesuje mnie taka usługa jak odśnieżanie dachów, sprzątanie ulic i ogólnie odśnieżanie placów, parkingów, itp. Do tego potrzebuję sprzętu, zwłaszcza kilku maszyn. Na razie przeszukuję ogłoszenia na giełdzie, tutaj jest sporo tego typu ogłoszeń sprzedaży używanych odśnieżarek na mascus.pl i zastanawiam się czy mam szansę na pozyskanie jakieś dotacji na rozwój firmy i zakup takiej maszyny. Jak wygląda obecnie sytuacja z takimi dotacjami?

PostNapisane: 2013-10-17, 08:56 

na pewno jest możliwość dofinansowań unijnych na tego typu rozwój

PostNapisane: 2013-11-29, 17:32 

Zajrzyjcie na czujniki ultradźwiękowe - http://www.pepperl-fuchs.pl/poland/pl/classid_182.htm . Pozwalają one określić odległość obiektów. Są wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu.

google adsense
Szczegóły postu

Strefa czasowa: UTC + 1