Teraz jest 2018-10-19, 15:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-08-17, 10:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2010-06-21, 18:58
Posty: 274
Wiele osób prowadzących kadry upraszcza informację o warunkach zatrudnienia (z art. 29 kp), poprzez zacytowanie w całości odpowiednich przepisów lub odesłanie do nich. Pozwala to uniknąć częstej wymiany informacji. Dotarły jednak do nas sygnały, że niektórzy inspektorzy pracy kwestionują taką możliwość. Czy jest się czego bać?

Musisz poinformować pracownika na piśmie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia zawarcia umowy o pracę, o:
obowiązującej go dobowej i tygodniowej normie czasu pracy,
częstotliwości wypłat wynagrodzenia za pracę,
wymiarze przysługującego mu urlopu wypoczynkowego,
obowiązującej go długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę,
układzie zbiorowym, którym jest on objęty.
Ponadto, jeżeli nie masz obowiązku wprowadzania regulaminu pracy, w/w informacje musisz także powiadomić o:
obowiązującej w zakładzie porze nocnej,
miejscu, terminie i czasie wypłaty wynagrodzenia oraz
przyjętym sposobie potwierdzania przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności.
Normy czasu pracy, częstotliwość wypłaty wynagrodzenia, wymiar urlopu i długość okresu wypowiedzenia, można wskazać poprzez odwołanie do przepisów (bez podawania ich treści). Taką możliwość wprost przewiduje Kodeks pracy. Czy jednak oznacza to, że można np. zacytować w całości przepis dotyczący długości urlopu (lub odesłać do niego), aby następnie nie było trzeba ponownie aktualizować informacji o warunkach zatrudnienia w chwili, gdy np. pracownik nabędzie prawo do 26 dni urlopu? Najczęściej przyjmowano, że taka możliwość istnieje. Jednakże ostatnio dotarły do nas sygnały, że niektórzy inspektorzy pracy nie dopuszczają takiej możliwości, powołując się na art. 29 § 3 2 kp.

Podstawa prawna:
art. 29 § 3 - § 33 kp

oprac. : KadryOnline


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 
google adsense
Szczegóły postu
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
© Times Press sp. z o.o. 2014 | Version 2.2.09.2014
Registered in Poland Registered office: Piastowska 46/1, Jelcz-Laskowice, 55-220




www.BusinessTimes.pl nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych w serwisie,
ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie treści, które zawiera www.BusinessTimes.pl.