Teraz jest 2019-01-19, 03:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-09-18, 09:50 

Zastanawiam się czy firma zajmująca się przeprowadzkami ma szanse na rynku - ale rynku niemieckim. Mieszkam 5 km od granicy, 20km od większego miasta niemieckiego, po drodze kilka mniejszych miasteczek. Gdyby zareklamować się ich prasie lokalnej i być konkurencyjnym a do tego działać sprawnie to może jest to pomysł wart poważnego rozważenia.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-18, 11:26 

Jeśli język dla Ciebie to nie problem to warto spróbować, ale musisz pokazać, ze jesteś profesjonalistą, tańszym od ich firma ale wiarygodnym i rzetelnym. No i potrzebne Ci będą samochody dostawcze, najlepiej aby ich wizerunek też podkreślał jakość firmy, kombinezony dla pracowników także z identyfikacją firmy. Żeby ktoś nie pomyślał o was jak o tanich polaczkach.

PostNapisane: 2010-09-20, 20:52 
Administrator

viper77 napisał(a):
Zastanawiam się czy firma zajmująca się przeprowadzkami ma szanse na rynku - ale rynku niemieckim. Mieszkam 5 km od granicy, 20km od większego miasta niemieckiego, po drodze kilka mniejszych miasteczek. Gdyby zareklamować się ich prasie lokalnej i być konkurencyjnym a do tego działać sprawnie to może jest to pomysł wart poważnego rozważenia.

Ja już przerabiałem przeprowadzki jednak na polskim rynku, a dokładniej Wrocław i okolice chociaż i wyprawy do Warszawy były...
Na starcie dam Ci kilka wskazówek:

- nie zaniżaj cen, ponieważ jak będzie trzeba naprawić auto używane do transportu to jeszcze okaże się, że jesteś na minusie,
- większość klientów ma coś w stylu darmowego pomocnika, który nam pomaga... wszystko fajnie i miło ale Ty przecież dostajesz pieniądze od godziny więc taki klient zabiera Ci prace i zawsze trzeba delikatnie zwracać uwagę klientom aby zajęli się czymś innym bo to Ty jesteś od tego,
- jeżeli bierzesz ten interes na poważnie, a nie na chwilę to pamiętaj aby odkładać na nowy samochód bo przecież kiedyś będziesz musiał go zmienić,
- reklama na początek w google.de, ja osobiście miałem wszystkich klientów z google.pl i szczerze mówiąc praca z jednego do dwóch dni pokrywała miesięczną reklamę:)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-09-21, 08:25 

Hm... czyli pomysł wydaje się trafiony.
A skąd wziąć ludzi do pracy? Troszkę bał bym się lewizn z ich strony jakby to byli ludzie zatrudnieni np. z ogłoszenia. A nie uśmiecha mi się być członkiem ekipy...

Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-06, 20:18 

zatrudnij polaków- zaoferuj dobrą stawkę za roboczogodzinę, to znajdziesz chętnych na pęczki - będziesz mógl sobie przebierać

Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-11, 08:10 

Piter - więcej ufności. Bądź ludzkim szefem, obserwuj i w końcu zmontujesz rzetelną ekipę godną zaufania. Motywuj i nie oszukuj a pracownicy to docenią.

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-11, 08:45 

Jeśli chodzi o małe miasteczka niemieckie to tam mają lokalną darmową prasę i tam bym się ogłosił. Przesiadywałem tam dość dużo i prasa jest tam silniejsza niż net. Net w niemczech jest dla biznesu i młodzieży a dotrzeć musisz do innych mieszkańców.

PostNapisane: 2013-01-15, 11:07 

moim zdaniem jest to dobry pomysł, szczególnie, że teraz jest boom na usługi przewozowe oraz spedycyjne, dla przykładu mój brat ma sklep internetowy i bardzo długo szukał firmy, która zajmie się sprowadzaniem towaru z zagranicy ze względu na to, ze większość z nich oferowała wysokie ceny wręcz nie do przeskoczenia, ostatecznie znalazł taką firmę transportową i stale z nimi współpracuje, ale ta branża na pewno jest dopiero w fazie rozkwitu, bo ludzie teraz w dobie kryzysu kupuja małe, ekonomiczne samochody i sami sobie za wiele nie przewiozą ;)

PostNapisane: 2013-05-29, 22:24 

Firma transportowa czy przeprowadzkowa zawsze bedzie potrzebna ale co wazne musisz wiedziec jak się rozreklamować , jak dotrzec do klientów. jak to Ci się uda to powinno być tylko do przodu
Szczerze to sam szukałem jakiś czas temu firmy co mi przewiezie meble od wuja który wracał do Polski
no i łatwo nie było. jak już będziesz miał firmę to inwestuj w reklamę plus korzystaj z serwisów ogłoszeniowych, aukcji transportowych bo tam ludzie szukają najczęściej przewoźników. Ja firmę znalałem przez taki właśnie serwis https://clicktrans.pl/, dla mnie jako klienta było super, dla przewoźników nie wiem ale może Ci się przyda

PostNapisane: 2013-05-31, 12:15 

Tak jak poprzednicy uważam, że działając na rynku niemieckim, będziesz miał możliwość zaoferowania dobrych zarobków, a ludzie jak to ludzie, jeżeli będą pracowali za konkretne pieniądze nie będą szukali sposobów na dorabianie się twoim kosztem.

PostNapisane: 2015-02-03, 11:18 

Jest wiele firm, takich jak http://warszawskie-przeprowadzki.com.pl/ , która oferuje zarówno przeprowadzki w kraju jak i za granicą.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2015-02-09, 19:30 

Nie zdecydowałbym się. Ludzie mają teraz swoje samochody, wolą też poprosić znajomego niż wynajmować firmę. Zwłaszcza w małej miejscowości to się nie sprawdzi.

PostNapisane: 2015-03-03, 13:41 

To prawda, że najlepiej poprosić znajomych o pomoc, ale nie każdy ma taką możliwość. Ja przeprowadzając się skorzystałam z usług firmy http://przeprowadzki-solid.pl/i jestem bardzo zadowolona. Cała przeprowadzka odbyła się bardzo szybko, doradzono mi jak się spakować, a i koszty nie były jakieś bardzo duże. Fajna firma tego typu sprawdza się doskonale.

PostNapisane: 2015-03-06, 19:27 

Mój znajomy ma firmę o tym profilu z tego co mówi to sporo ma zleceń.

PostNapisane: 2015-04-27, 10:09 

Pewnie znam firmę, która juz tam działa - TDU z Poznania, z racji lokalizacji nie mają daleko, zobacz sobie jak im idzie - http://www.przeprowadzki-poznan-24.pl/cennik.html , ceny konkurencyjne, zniżki w ofercie, strona przejrzysta, czytelna, dużo pozytywnych opinii, słowem wygląda na to, że działa i jest ok :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1