Teraz jest 2019-08-18, 00:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-07, 09:51 

Witam, mam pytanie:Jakiś czas temu miałem wypadek
Właścicielem auta jest jest mój ojciec a ja jestem wpisana w dowód jako współwłaściciel. Auto prowadził mój kolega, ja doznałam obrażeń kręgosłupa , jestem jeszcze w trakcie leczenia. Auto miało wykupione ubezpieczenie w MTU OC i NNW. Zgłosiłam szkodę na NNW a chciałam zgłosić też szkodę na OC ale powiedziano mi że jako współwłaściciel nie mogę zgłosić takiej szkody pomimo tego że byłam pasażerem i nie prowadziłam auta.

Czy mogę jako współposiadacz tego pojazdu ubiegać się o odszkodowanie z OC?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-07, 09:54 

Cześć, za szkode osobową jak najbardziej przysługuje ci odszkodowanie i powinieneś się o nie starać . Natomiast jeśli nie chcą przyjąć od Ciebie zgłoszenia szkody, wyślij je pocztą za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

PostNapisane: 2010-07-15, 12:30 

mysiapol napisał(a):
Witam, mam pytanie:Jakiś czas temu miałem wypadek
Właścicielem auta jest jest mój ojciec a ja jestem wpisana w dowód jako współwłaściciel. Auto prowadził mój kolega, ja doznałam obrażeń kręgosłupa , jestem jeszcze w trakcie leczenia. Auto miało wykupione ubezpieczenie w MTU OC i NNW. Zgłosiłam szkodę na NNW a chciałam zgłosić też szkodę na OC ale powiedziano mi że jako współwłaściciel nie mogę zgłosić takiej szkody pomimo tego że byłam pasażerem i nie prowadziłam auta.

Czy mogę jako współposiadacz tego pojazdu ubiegać się o odszkodowanie z OC?

Z opisu nie wynika kto doprowadził do wypadku. Jeśli był to inny uczestnik ruchu, to oczywiście może Pani dochodzić wszelkich roszczen z jego OC i wszystkich innych polis indywidulanych. Domyślam się jednak, że sprawcą był kolega. W tej sytuacji faktycznie ograniczone są Pani możliwości w kwestii odszkodowania z tyt. odpowiedzilaności cywilnej i obejmują jedynie zadośćuczynienie za doznana krzywdę. Niestety z doświadczenia wiem, że działy likwidacji szkód nie są wybitnie wykształcone w przepisach prawa i zdarzają im się odpowiedzi odmawiające wypłaty, choć przepisy stanowią inaczej. Polecam Pani napisanie odwołania z powołaniem się na przepisy i zdecydowaną walkę o należne świadczenie.

Tytuł:
PostNapisane: 2011-05-07, 21:32 

Lepiej wszystko załatwiać z profesjonalnymi osobami które mają swoje biura w miastach :P Jeśli chodzi o takie pieniądze to warto wydać parę złotych na poradę.

Tytuł: Re:
PostNapisane: 2011-08-24, 11:34 

Marek napisał(a):
Lepiej wszystko załatwiać z profesjonalnymi osobami które mają swoje biura w miastach :P Jeśli chodzi o takie pieniądze to warto wydać parę złotych na poradę.

Nie trzeba nic wydawać - większość firm ma na stronach formularze zgłoszeniowe. Wypełniasz i Ci odpowiadają, rzecz jasna nieodpłatnie. Możesz równie dobrze zadzwonić do agenta i też udzieli odpowiedzi, zubożejesz o te parę groszy za telefon. Płacić to trzeba w kancelariach, tam sobie krzyczą kasę za konsultacje.

Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: 2011-09-19, 14:37 

Hexagon napisał(a):
Płacić to trzeba w kancelariach, tam sobie krzyczą kasę za konsultacje.

I to niestety nie małą, czego sam niedawno doświadczyłem...

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2011-10-17, 16:42 

Takie usługi są bezpłatne, firma potrąca sobie procent uzyskany z twojego odszkodowania

PostNapisane: 2013-02-14, 13:01 

Miałam taką sytuacje i wyglądało to tak : zgłosiłam się poprzez formularz kontaktowy - opisałam swoją sprawę, zadzwonił do mnie przedstawiciel firmy http://www.compensio.pl/ , umówiłam się na podpisanie umowy.Mogę powiedzieć że sprawnie zajęli się moim odszkodowaniem- rzecz dotyczyła wypadku przy pracy za granicą.Nie poniosłam kosztów ponieważ wynagrodzenie dla firmy reprezentującej mnie poszło z OC sprawcy-winnego

PostNapisane: 2013-11-22, 09:23 

Ja z kolei miałam podobną sytuację w UK. Uległam wypadkowi w pracy. Tradycyjnie jak wiadomo na pracodawcę nie można liczyć. Straciłam zdolność do wykonywania ponownie pracy oraz zarobki z jej tytułu. Koleżanka w takiej sytuacji podała mi namiary na Optimal Claim (http://www.uk-odszkodowania.com/). Jest to firma, która specjalizuje się w odszkodowaniach w UK. Pracują w niej sami prawnicy. Firma bardzo mi pomogła odzyskać wiarę w sprawiedliwość. Nie wyobrażam sobie jakby inaczej mogła się potoczyć moja sprawa.

PostNapisane: 2013-12-02, 18:31 

Dużo taka pomoc kosztowała?

PostNapisane: 2014-03-11, 13:25 

Sprawdźcie firmę http://interclaims.com.pl/ , która pomogła mi przy wycenie szkody podczas wypadku oraz uzyskanie odszkodowania od zagranicznego ubezpieczyciela w Belgii.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-04-22, 10:33 

Myślę, że zacząć powinniśmy od pomocy prawnej. U nas pomaga z tym radca prawny Świdnica. Powiedzą nam od czego mamy zacząć i jakie mamy szansę na uzyskanie pełnego odszkodowania.

PostNapisane: 2014-05-08, 19:30 

witam,
jezeli chodzi o dochodzenie odpowiednich świadczeń (odszkodowanie, zadośćuczynienie, renta) polecam skorzystanie z profesionalnej pomocy. Osobviście polecam sprawdzonych przez siebie pomocni.org.pl to profesionaliści w kazdym calu udało im się dla mnie wywalczyć swietne odszkdoowania - przyznam, że sama byłam zaskoczona

PostNapisane: 2014-05-09, 19:13 

Na obecnym rynku jest faktycznie sporo firm zajmujących się odzyskiwaniem ubezpieczenia, ale w takich przypadkach można też iść do swojego ubezpieczyciela i oni mają obowiązek przyjąć zgłoszenie i ewentualnie dadzą znać z jakiego powodu nie przysługuje ubezpieczenie, ale może warto też właśnie powalczyć o odszkodowanie od osoby, która spowodowała kolizje.

PostNapisane: 2014-05-23, 09:49 

tutaj masz napisane, kto i kiedy i jakie odszkodowanie może uzyskać

http://mojafirma.infor.pl/odszkodowania ... wanie.html

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1