Teraz jest 2020-01-29, 11:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-19, 18:56 

Witam,

Mam spory problem z ubezpieczycielem jakim jest PZU...

Miałem wypadek w górach (skręcona kostka i złamany staw skokowy).
Dostałem wstępnie 1% na pierwszej komisji (jeszcze byłem w gipsie),
a na drugiej lekarz stwierdził, że to jest "STARE ZŁAMANIE" - tak 2 lata wcześniej miałem uszkodzoną właśnie tą nogę (nigdy nie pobierałem za nią odszkodowania).

Poszedłem do lekarza specjalisty prywatnie i okazało się, że ze zdjęć wynika, iż na zdjęciu RTG po wypadku widać złamanie, a po okresie leczenia na kolejnym zdjęciu widać, że złamanie zarosło się!

Dodatkowo lekarz stwierdził, że nie ma takiego określenia jak "STARE ZŁAMANIE"!

Wysłałem odwołanie i otrzymałem list, że po rozpatrzeniu dokumentacji ze darzenia zapraszają mnie na kolejną komisję jednak, że ona nie oznacza tego, że otrzymam kolejne %?!

Proszę o jakieś porady...

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-23, 15:45 

Jeśli chodzi o "stare złamanie", to być może lekarz z komisji dopatrzył się na zdjęciu śladów zrostu po poprzednim uszkodzeniu kości. To jest termin normalnie używany jako synonim złamania już wygojonego. Ważne jest, że przy drobnych pęknięciach czy złamaniach - stare złamania są lepiej widoczne na Rtg od świeżych, bo nowy zrost kostny lepiej widać od niezalanej szczeliny. Nie ma co sie złościć na lekarza za ten tekst - lepiej sie skupić na ocenie zdrowia ;-) Co do kwestii odszkodowania, to powinien Pan wystapić do PZU o kopię orzeczenia komisji lekarskiej, żeby dokładnie poznać opinię lekarza orzecznika a nie tylko jej wynik końcowy w postaci %. Fakt, że poprzedni uraz nie był rekompensowany odszkodowaniem nie oznacza, że przy tej wypłacie ma być uwzględniony na Pana korzyść. Wręcz przeciwnie : jeżeli poprzedni uraz dotyczył tego samego "elementu" ciała, to jego zdrowotność nie jest już pełna i od najświeższego urazu odejmowany jest procent uszczerbku na zdrowiu doznany poprzednio. Np. przyjmując, że uraz stawu skokowego tabela ubezpieczyciela określa na 1% do 5%, to lekarz określa stan obecny w tym przedziale np. na 4%, przy czym poprzedni uraz możne określić (wg obrazu Rtg) na 3%, to wtedy ubezpieczyciel płaci jedynie za 1%.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-24, 10:23 

Dziękuję bardzo za odpowiedź, byłem na kolejnej komisji i do tygodnia czasu dostanę odpowiedź i moje pytanie jest takie...

Czy po negatywnym rozpatrzeniu mojego odwołania mogę odwołać się ponownie?
Jak wygląda sprawa gdybym chciał przez Państwa załatwiać tą sprawę?

Za każdy 1% mam 4000zł, ponieważ byłem ubezpieczony na 400 000zł NNW i pewnie dlatego PZU stara się przyznać mi jak najmniejszy %...

Pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-26, 17:43 

Prawo nie zabrania składania dalszych odwołań, jednak mogą być one nieskuteczne, jeśli PZU wewnętrznie uzna, że zakończyło proces likwidacji i rozpatrywania odwolań. Jeśli powiadomią Pana o tym na piśmie, to równocześnie wskażą możliwość skierowania sprawy na drogę sądową.
U nas można zlecić dalsze prowadzenie sprawy - po zapoznaniu się z dokumentacją oceniamy szanse powodzenia. Jeśli rokuje ona pozytywnie, to spisujemy umowę, w której nasze wynagrodzenie jest % od wyegzekowanej przez nas kwoty.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-26, 17:53 

ADIUTOR napisał(a):
Prawo nie zabrania składania dalszych odwołań, jednak mogą być one nieskuteczne, jeśli PZU wewnętrznie uzna, że zakończyło proces likwidacji i rozpatrywania odwolań. Jeśli powiadomią Pana o tym na piśmie, to równocześnie wskażą możliwość skierowania sprawy na drogę sądową.
U nas można zlecić dalsze prowadzenie sprawy - po zapoznaniu się z dokumentacją oceniamy szanse powodzenia. Jeśli rokuje ona pozytywnie, to spisujemy umowę, w której nasze wynagrodzenie jest % od wyegzekowanej przez nas kwoty.

Z pewnością się odezwę jak tylko otrzymam nie satysfakcjonującą mnie odpowiedź ze strony PZU i bardzo dziękuję za informacje.

Pozdrawiam!

PostNapisane: 2013-07-09, 14:33 

Jak walczyć z PZU.. Przychodzi mi na myśl, że do końca.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-05-13, 19:24 

W takich sytuacjach najlepiej jest jednak zdecydować się na profesjonalną kancelarię odszkodowawczą. Jej usługi wcale nie kosztują tak dużo, a jeśli chodzi o prowizję to jest ona zazwyczaj pobierana dopiero po uzyskaniu odszkodowania. Ja sama sę przekonała o doskonałym działaniu takiej kancelarii. Dzięki http://www.pomocni.org.pl udało mi się uzyskać wysokie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny, w którym odniosłam poważne obrażenia - w tym uraz kręgosłupa. Warto walczyć o swoje. Firma zajmuje się kompletowaniem dokumentacji medycznej, reprezentuje klienta przed wszystkimi instytucjami i nawet kontaktuje się z policją jeśli chodzi o notatki z wypadków.

PostNapisane: 2014-07-28, 14:13 

A jak wygląda dochodzenie ubezpieczenia po wypadku samochodowym? Wypadek z winy kierowcy innego samochodu.

PostNapisane: 2014-07-30, 14:36 

KamilW napisał(a):
A jak wygląda dochodzenie ubezpieczenia po wypadku samochodowym? Wypadek z winy kierowcy innego samochodu.
Jeśli jesteś pewny, że sprawca ma wykupione OC to możesz dochodzić swoich praw bezpośrednio w zakładzie ubezpieczeń. To, czy sprawca ma OC możesz sprawdzić w Internecie w bazie OI UFG, po wpisaniu numeru rejestracyjnego wyświetlą Ci się informacje dotyczące numeru polisy, marki pojazdu, firmy ubezpieczeniowej oraz danych teleadresowych firmy ubezpieczeniowej. Jeśli odszkodowanie po wypadku z jakichś przyczyn nie jest wypłacone, bądź świadczenie jest zbyt niskie to oczywiście można dochodzić swoich praw (samodzielnie bądź z pełnomocnikiem).

PostNapisane: 2015-02-16, 23:02 

A mi PZU nie chce wypłacić pieniędzy za wypadek w pracy. Ubezpieczyciel twierdzi, że to nie był wypadek, choć pracodawca i ZUS uznali zdarzenie za wypadek.

PostNapisane: 2015-06-20, 12:22 

Moim zdaniem, oni zawsze coś wymyślą, albo prawie zawsze znajdą jakąś wymówkę, by nie wypłacić, albo zaniżyć. Dlatego nie miej sentymentów sprawę od razu skieruj do sądu, jeśli nie czujesz się na siłach by prowadzić ją sam proponuje kontakt z firmą Marshal, załatwią to za Ciebie najszybciej jak się tylko da w ramach naszego wymiaru sprawiedliwości... ;)

google adsense
Szczegóły postu

Strefa czasowa: UTC + 1