Teraz jest 2018-12-12, 00:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-10-06, 18:44 

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad hodowlą kotów pewnej rasy. Nie wiem jednak czy jest to opłacalne zajęcie (stąd wpis na tym forum). Wiem, że na początku więcej się inwestuje niż zyskuje, ale z czasem może stać się to dochodowym zajęciem. Znam kilka osób, które hodowlę, akurat w tym wypadku psów, traktują jako nie tylko pasję, ale też i pracę (kiedyś była to dla nich tylko pasja). Wydaje mi się, że coraz więcej osób chce mieć w domu zwierzaka z hodowli (bo można np. precyzyjnie określić jego cechy charakteru), zresztą decydując się na psa dla siebie tez analizowałem wszystkie rasy psów (na http://www.psy.elk.pl/rasypsow/) bo chciałem dokładnie wiedzieć "czego się spodziewać" po nowym członku rodziny. Czy jest w tym coś złego? Spotykam się z zarzutem, że to przejaw snobizmu. Cóż, każdy ma prawo do własnej opinii, ale ciekaw jestem co Wy uważacie na ten temat, jak i tematu głównego czyli "czy się opłaca prowadzić hodowlę". Zachęcam do dyskusji.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2015-10-17, 23:13 

Pewnie konkretnej odpowiedzi nie dostaniesz ,bo i takiej nie ma a spróbuje to w prosty sposób wytłumaczyć.
Ludzie codziennie kupują chleb , a część piekarni upada ,następna część prosperuje na niezmiennym poziomie ,a jeszcze inna się rozwija .
Wszystko zależy od wielu czynników ,a głównie od naszego zaangażowania i determinacji,zewnętrznych jest mniej .Dobrze wspomniałeś ,że sporo osób z pasji hodowało zwierzęta , a sprzeadaż albo była koniecznością albo wynikła od tak i takim osobą zazwyczaj to wychodzi bo nie jest ich głównym celem pieniądz .

PostNapisane: 2015-10-19, 23:36 

Wydaje mi się, że coraz więcej osób decyduje się jednak na zwierzaka ze schroniska, chociaż niektóre starają się adopcję utrudniać, nie wiadomo czemu. Kiedyś rozmawiałem na ten temat ze znajomym hodowcą, pasjonatem właśnie, pieniędzy wcale nie ma z tego wiele, cena za szczeniaczka duża, ale składa się na nią utrzymanie pieska, utrzymanie rodziców, ich wyjazdy na wystawy, opieka medyczna. Jeśli hodowle dużo zarabiają to są to przeważnie pseudohodowle, gdzie zwierzęta są traktowane jak maszynki do zarabiania, a czegoś takie otwierać przecież nie chcesz.

PostNapisane: 2018-07-02, 08:29 

Powiem Ci szczerze że nie mam pojęcia, z tego co wiem musisz mieć wiele certyfikacji i naprawdę dbać o zwierzaki, Na pewno strona https://www.maxandmrau.pl/pol_m_kot-175.html może Ci w tym pomóc zaopatrujac Cię w karmę dla psiaków. Jednak z hodowlą bywa różnie jak jest popyt na danego psa to jeszcze coś sie zarobi.

PostNapisane: 2018-07-02, 17:27 

Jeśli zamierzasz wystartować z hodowlą dla zysku to raczej nie jest to dobry pomysł. Rozmawiałem ostatnio z panią, która była posiadaczką championa w swojej klasie. Jak stwierdziła to tylko hodowla kotów to pasja i nie ma możliwości na niej zarobić a jedynie ograniczyć koszty.

PostNapisane: 2018-11-25, 17:34 

Głośno było o tym w jakich warunkach przebywają psy z hodowli, i nawet pies z "papierami" nie musi być idealny. Wziąłem kotka ze schroniska i jest super. Ma jednak pewną wadę. Ucieka z domu i chadza sobie tylko znanymi drogami. Kupiłem mu lokalizator gps bezpieczne zwierzem który umożliwia błyskawiczne znalezienie sierściucha. :-)

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2018-11-30, 09:01 

Pewnie, że można zarobić, zwłaszcza alpak.

Strefa czasowa: UTC + 1