Teraz jest 2020-11-27, 05:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-05-07, 09:52 

Jeszcze kilkanaście lat temu podstawowym źródłem informacji na temat fachowców świadczących drobne usługi była książka telefoniczna, ogłoszenia w prasie i rekomendacje znajomych. Dzisiaj trudno to sobie wyobrazić, ale cały marketing opierał się na ograniczonej do kilku słów reklamy i danych kontaktowych. Jakimś cudem mając do dyspozycji lakoniczną informację na temat usługodawcy, numer telefonu i opinię znajomego byliśmy w stanie wybrać dobrego fachowca, który potrafił naprawić telewizor czy pomóc nam w przeprowadzce.

Wszystko skomplikowało się wraz z popularyzacją Internetu i rozwojem reklamy w sieci. Coraz więcej fachowców zaczęło zakładać własne strony www, publikować swoje oferty we wszelkiego rodzaju porównywarkach i bazach firm czy reklamować się w przeglądarkach internetowych. Z dnia na dzień zalała nas fala informacji, co, paradoksalnie, znacznie utrudniło wybór odpowiedniego fachowca.

Jak szukać wykonawców drobnych usług, takich jak naprawa komputera, sprzątanie czy opieka nad dzieckiem? Można rzecz jasna poprosić o pomoc Google i wpisać odpowiednie słowo kluczowe, np. “naprawa komputerów warszawa” do przeglądarki. Jednak rezultat może nie spełnić naszych oczekiwań. Na pierwszych stronach wyników wyszukiwania wyświetlą się strony internetowe firm, które po prostu zainwestowały czas i pieniądze w pozycjonowanie albo reklamę sponsorowaną. Duży budżet na działania promocyjne nie świadczy jednak o tym, że dany fachowiec jest rzeczywiście dobry. Co więcej, możemy mieć uzasadnione obawy, że jego usługi nie będą tanie.

Inną techniką poszukiwania fachowca może być przeglądanie ofert w bazach firm i zleceń. Zdecydowanym plusem są w tym wypadku opinie klientów, które pojawiają się na stronach specjalistów. Niestety, wertowanie setek propozycji jest bardzo czasochłonne i męczące.

Idealnym rozwiązaniem jest zatem odwrócenie sytuacji - nie chcemy tracić czasu na szukanie fachowca, więc powinniśmy sprawić, żeby to fachowiec odnalazł nas i przesłał do nas ofertę usług dostosowaną do naszych wymagań. Jak to zrobić? Najlepiej posłużyć się serwisem internetowym dysponującym sporo bazą usługodawców, który pozwala na publikację własnego zlecenia (prostego zapytania ofertowego, na które mogą odpowiedzieć zainteresowane osoby).

Tego typu możliwości daje szybkifachowiec.pl, dynamicznie rozwijająca się platforma, która umożliwia usługodawcom i usługobiorcom nawiązanie współpracy. Mechanizm jest bardzo prosty. Osoba, która chciałaby zlecić komuś naprawę lodówki czy remont łazienki zakłada konto w serwisie i publikuje swoją ofertę. Wskazuje miasto, maksymalną cenę, termin realizacji prac itp. Potem czeka po prostu na oferty, nadsyłane przez fachowców, którzy są zainteresowani podjęciem się tych prac.

Dodatkowym plusem są opinie na temat fachowców, publikowane przez klientów, które stanowią punkt orientacyjny i ułatwiają dokonanie wyboru najlepszego zleceniobiorcy. Szybkifachowiec.pl to rozwiązanie bezpłatne - rejestracja w serwisie jest darmowa. Powiadomienia o nowych ofertach dostajemy na maila, nie musimy więc pamiętać, by regularnie wchodzić na stronę i sprawdzać, jaki jest odzew na nasze zlecenie. Rozwiązanie jest proste i skuteczne. Warto zajrzeć do bazy fachowców na stronie http://www.szybkifachowiec.pl/.

Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2015-06-01, 12:28 

Bardzo przydatne informacje, dziękuje :) Szykuje się remont mojego domowego poddasza, więc z pewnością skorzystam.

PostNapisane: 2016-01-05, 14:25 

Najlepszą reklamą dla fachowca jest dobrze wykonana praca;) sam wiem po sobie, jak dach remontowałem, potrzebowałem ekipy, rozpytałem znajomych, tak się złożyło, że jeden prawie budował dom i był na etapie dachu, więc podjechałem, obejrzałem i tak trafiłem na firmę Bauen, która wymieniła mój dach;) Gorzej jak nie mamy kogo zapytać, wtedy pozostają opinie w internecie;)

PostNapisane: 2016-01-12, 17:55 

Ja się zupełnie zgodzę z kolegą wyżej - dzieki temu też korzystamy z usług akurat RediCreo a nie innego serwisu w Kakowie bo wielu kolegów mi ich polecało, teraz ja też polecam innym i tak się robi sieć klientów.

PostNapisane: 2016-01-18, 11:42 

Prowadzę firmę porządkową, głownie zajmuję się sprzątaniem osiedli w Warszawie i dużych powierzchni magazynowo-biurowych. Właśnie się zarejestrowałem na tym serwisie i czekam na zlecenia. Jak będę zadowolony z efektów, zarekomenduję Wasz portal :) Pozdrawiam

PostNapisane: 2020-05-07, 12:35 

To nie jest większy problem. Obecnie w dobie internetu można wszystko znaleźć. Ja potrzebowałem fachowców od dachów i trafiłem na MG Dachy https://mgdachy.pl/. Co prawda swoją siedzibę mają w Warszawie, przy ulicy Uczniowskiej 13, ale kto w dzisiejszych czasach jeździ po firmach, jak można wysłać maila na adres biuro@mgdachy.pl albo zadzwonić pod nr 500200660. Prosta sprawa :)

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2020-06-10, 11:11 

Prostym i sprawdzonym rozwiązaniem byłoby zasięganie opinii znajomych - zwłaszcza, że np. rzez facebook'a mamy dostęp do wielu rozwiązań lokalnych

PostNapisane: 2020-06-30, 10:00 

Pośredniczymy w znalezieniu podmiotu polskiego lub zagranicznego zainteresowanego przejęciem Twojej firmy i kontynuowaniem jej działalności www.ltdbroker.pl Proponujemy przeprowadzenie restrukturyzacji przedsiębiorstwa w zakresie działalności, spraw pracowniczych, misji spółki, zawartych umów. Obsługujemy spółki w każdej sytuacji finansowej, zadłużone u kontrahentów, oraz w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Skontaktuj się z nami przez www.ltdbroker.pl Sprzedaż i kupno spółek odbywa się w świetle prawa i bezpiecznie, a przede wszystkim szybko i sprawnie. Cała biurokracja jest na naszej głowie.

PostNapisane: 2020-08-14, 09:48 

Chyba najlepiej popytać wśród znajomych ;)

PostNapisane: 2020-11-16, 14:44 

Trzeba po prostu korzystać z takich sprawdzonych firm i fachowców. Jeżeli będziecie kiedyś robili sobie dach i będziecie szukać izolacji dachowej to ja mogę z całego serca polecić https://crossin.pcc.eu/produkt/crossin-roof/. Sam korzystałem z ich usług, więc wiem że to są prawdziwi specjaliści w tym zakresie :)

Strefa czasowa: UTC + 1