Teraz jest 2018-12-13, 10:33

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-07-26, 18:42 

Muszę dokonać renowacji lub wymiany ogrzewania w firmie. Myślę o nowszych rozwiązaniach, w których nie będzie potrzebny duży nakład ludzkiej pracy. Jakie ogrzewania macie u siebie i jakie macie spostrzeżenia z tych sposobów grzewczych?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2018-07-31, 19:30 

A to będziesz ogrzewać biura czy jakąś halę? Trochę inne podejście do hali i inne do biura. Może podaj więcej szczegółów.

PostNapisane: 2018-08-01, 14:34 

W dużych halach widziałem ogrzewanie w formie paneli na podczerwień. grzeją dokładnie to miejsce, gdzie przebywa człowiek. Takie rozwiązanie jest bardzo wydajne i całkiem rozsądne cenowo. Widziałem nawet u znajomych, że takie rozwiązania trafiają do domów. Oni mają panele Eco Partner właśnie w domu i sobie bardzo chwalą takie rozwiązanie. Może i w biurze się sprawdzi?

PostNapisane: 2018-08-08, 20:04 

Chodzi mi o ogrzewanie biura. Paneli na podczerwień nie brałam pod uwagę. Muszę zaznajomić się z tematem i zasięgnąć wiedzy u znawców, a polecana firma Eco Partner jest z wielkopolski więc łatwo będzie się tam wybrać i poznać szczegóły odnośnie instalacji i tego sposobu grzewczego.

PostNapisane: 2018-09-05, 20:14 

Panele na podczerwień to fajne rozwiązanie. Wydajne i ekonomiczne. Grzeje tylko wtedy, kiedy potrzeba. I dokładnie tam gdzie potrzeba. Przez co można wygenerować spore oszczędności. Oczywiście pomyślcie też o odpowiednich sterownikach.

PostNapisane: 2018-09-30, 13:28 

Raczej jestem za ich montażem tym bardziej, że można dobrać panele wyprodukowane pod indywidualny wymiar i w świetnym designu. Myślę, że mogą one stanowić świetną dekorację np w sekretariacie czy sali konferencyjnej. Odnośnie sterowników to Wentz możesz podpowiedzieć co masz na myśli i na co zwrócić uwagę?

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2018-11-06, 17:18 

Anna napisał(a):
Raczej jestem za ich montażem tym bardziej, że można dobrać panele wyprodukowane pod indywidualny wymiar i w świetnym designu. Myślę, że mogą one stanowić świetną dekorację np w sekretariacie czy sali konferencyjnej. Odnośnie sterowników to Wentz możesz podpowiedzieć co masz na myśli i na co zwrócić uwagę?

Chodziło mi o rozwiązania programowalne. Do takich paneli jak Eco Partner można zamontować najprostsze termostaty, które włączają jak temperatura jest za niska. Coś jak na tradycyjnych grzejnikach. Ale sa też sterowniki, które sie programuje. O danej godzinie ma być taka temperatura, o innej inna. Mając takie rozwiązanie po prostu dopasowujesz proces grzania do bytności mieszkańców w danym pomieszczeniu. U mnie jest tak, że w sypialni wieczorem mam już ustawioną temperaturę koło 17 stopni a dogrzewa się nad ranem (koło 6). W ciągu dnia i tak nikt nie korzysta z tego pomieszczenia wiec mam ustawione jakieś 15. A np. w salonie wyższą temperaturę mam od rana (jak wszyscy sa w domu jeszcze) i po 16 jak wracamy do domu. W innych godzinach grzanie byłoby mało sensowne. Poza jednym wyjątkiem. Mamy taka taryfę, gdzie tani prąd jest od 13 do 15. I w tych godzinach też podnosimy temperaturę w domu. Po prostu wykorzystujemy tańsza energię.

Strefa czasowa: UTC + 1