Teraz jest 2019-12-15, 21:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-09-03, 13:29 

Słuchajcie, jak sobie radzicie z rachunkowością w swojej firmie. Ja do tej pory zajmowałam się tym sama, no ale widzę, że powoli zaczyna wszystko wymykać się spod kontroli. Czytam i czytam na temat korzyści wynikających z korzystania z takiego biura rachunkowego - http://www.eioba.pl/a/4mfb/dlaczego-warto-korzystac-z-biura-rachunkowego i tak przyszło mi do głowy w trakcie, że może wy mi coś poradzicie? Jak to wygląda u was?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-09-22, 10:59 

Własna firma to duże wyzwanie, chcąc zaistnieć warto więc mieć własną stronę internetową umieszczoną w dobrym i szybkim hostingu. Warto również pomyśleć nad własnym adresem email w swojej domenie. Mi to wszystko zapewniła firma Ibe. Ofertę możecie sprawdzić na strona www: www.ibe.pl .

PostNapisane: 2014-09-24, 11:53 

Biuro ma sens. Ja korzystam z zewnętrznej księgowości
Można oczywiście próbować korzystać z programów i robić to samemu, ale bym się nie odważył. Mam bardzo fajne biuro (KPDA, w Katowicach) i ogólnie temat księgowości mam raczej z głowy.

PostNapisane: 2014-10-10, 14:14 

Zależy od biznesu jeśli masz określony (wąski profil) to można poradzić sobie samemu. Natomiast przy szerszym profilu i większej ilości czynności mozna się odciążyć zewnętrzną księgowością dość znacznie. Sam wybór biura też nie jest czymś trudnym jak wejdziecie na http://www.taxcredit.pl/ wypełnicie formularz to w odpowiedzi otrzymacie propozycje najlepszych biur w Waszym regionie i wtedy na spokojnie możecie poszukać opinii i jakieś wybrać.

PostNapisane: 2014-10-10, 16:50 

wydaje mi się, że jak jest mała firma to chyba lepiej samemu prowadzić księgowość, ale jak już troszkę większa to może zlecić firmie? Moja znajoma polecam biuro rachunkowe pruszków
Muszę sprawdzić ich i zobaczę :)

PostNapisane: 2014-10-13, 08:57 

to chyba zależy ile jest przy tym roboty i jak ktoś sobie z tym radzi.
jeśli masz czas żeby przy pomocy jakiegoś programu obsługiwać swoją księgowość i masz pewność, że nic nie namieszasz, to czemu nie?

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-10-14, 21:23 

Ja wolę wybrać biuro, które obsługuje małe, lokalne firmy. Jest łatwiej się dogadać i nie ma roboty na szybko. W Bielsku działa biuro księgowe nawet zdalnie. Zobacz sobie ich stronę http://12bielsko.pl, a Ty na co stawiasz?

PostNapisane: 2014-10-15, 13:21 

ja też wolę biuro. ale niektórzy lubią samemu ;)

PostNapisane: 2014-10-16, 18:27 

Nie dziwię się, że zaczęło Ci się to trochę wymykać spod kontroli. W końcu zajmowanie się księgowością na własną rękę wcale nie jest takie proste. A zakładam, że jako właścicielka firmy masz pewnie jeszcze sporo innych rzeczy na głowie. Lepiej dać sobie pomóc i skorzystać choćby z usług biura rachunkowego w Jaworznie niż się męczyć i popełnić nie daj boże jakieś błędy jeszcze.

PostNapisane: 2014-10-27, 10:41 

Ja od początku zostawiłam wszystko specjalistom z biura rachunkowego.

PostNapisane: 2015-01-07, 12:04 

gryfica napisał(a):
Ja od początku zostawiłam wszystko specjalistom z biura rachunkowego.

Jak się nie ma pomysłu jak to zrobić to jak najbardziej biuro rachunkowe to bardzo dobry wybór. Jakby nie patrzeć o Tax Credit też kiedyś słyszałem i jest to na pewno dobra opcja, szczególnie na początku jak mamy masę spraw na głowie, a tak można wypełnić formularz i otrzymać propozycję dobrych biur w odpowiedzi.
Na początku jak ktoś nie ma wiedzy nie polecam bawić się w księgowość samemu bo może się skończyć dość nieprzyjemnie.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2015-01-16, 18:32 

A co sadzicie o wirtualnych biurach rachunkowych? Takie usługi są chyba nieco tańsze.

PostNapisane: 2015-02-05, 11:34 

Wirtualne biura są chyba nie tylko tańsze, ale mają też większy zasięg. Tyle tylko, że pewnie ciężko sprawdzić, czy na pewno są dobrzy.
U nas sam zajmuje się księgowością, aczkolwiek czasem korzystam z doradztwa podatkowe, jakie oferuje firma http://www.roedl.com/pl/pl/
Czasem zamawiam tez u nich audyty finansowe, żeby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.
Do tej pory to działa i się sprawdza, więc nie sądzę, żebym w najbliższym czasie miał coś zmieniać w tym zakresie.

PostNapisane: 2015-02-05, 15:49 

Wszystko zależy od tego jak duża jest firma i jak dużo masz do roboty.

PostNapisane: 2015-02-13, 15:23 

Wirtualne biura są całkiem w porządku, ale nie prowadzą kompleksowych usług księgowych. Według mnie, jeśli chcemy mieć pewność, że wszystkie finansowe sprawy będą się zgadzały w naszej firmie, to należy wybrać jakieś biuro rachunkowe z naszej okolicy, które już działa jakiś czas na rynku i ma w tej branży spore doświadczenie. Ja np. wybrałem biuro rachunkowe Garde Profit z Poznania (tutaj jest ich oferta: http://www.gardeprofit.pl/oferta,57.html)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1