Teraz jest 2019-11-12, 10:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-10-08, 12:17 

Witam,

Mam zamiar założyć sklep internetowy + działalność zgodna z moim wykształceniem.

Jaką najkorzystniejszą formę reklamy polecacie? Spotkałam się już z kilkoma firmami i np. ceny za pozycjonowanie są bardzoooo rozbieżne.
Dzisiaj np. pewien pan powiedział mi, że aby usługa przyniosła jakieś efekty muszę przeznaczyć minimum 10 tysięcy zł. np. 200-300zł miesięcznie. Wczoraj spotkałam się z firmą gdzie co miesiąc musiałabym płacić z 600zł (umowa podpisywana na rok a budżet w sumie podobny, bo też jakieś 10 tys. w skali roku, jednak pierwsza firma oferuję współpracę na kilka lat za kwotę 10 tys.)

Znajomy, który od kilku lat z powodzeniem prowadzi sklep internetowy poleca na początek kampanie Adwords.
A co sądzicie o kampanii reklamowej na facebooku ? 100zł miesięcznie + wynagrodzenie firmy.

Jeśli chodzi o pozycjonowanie to otrzymałam informacje, że będą to działania na wielu płaszczyznach np. copywriting, współpraca z blogami itp..

Dzisiaj odezwała się firma, która wycenia na podstawie fraz, na które klient chciałby pozycjonować stronę (słyszałam, że jest to już przestarzała metoda - czy to prawda ?)

Proszę o jakieś rady. Co wybrać?
Mam z dotacji przeznaczone na reklamę jakieś 2700zł reszta to już by musiał być mój wkład własny a nie ukrywam, że oszczędności wolałabym wydać na zakup większej ilości towaru, który będzie dla mnie środkiem obrotowym.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-10-14, 20:43 

Pozycjonowanie w dalszym ciągu ma się dobrze i w połączeniu z działaniami marketingowymi może przynieść bardzo dobry efekt. Wyślij zapytanie do firmy Agencja TOP1 Katowice chłopaki zrobią Ci wycenę i pomogą w tej kwocie. Tylko wiedz, że to proces, który potrzebuje czasu.

PostNapisane: 2014-10-21, 12:19 

Według mnie to juz taka oklepana forma reklamy. Na chwile obecną dużo skuteczniejszy jest Voice Mailing. Czytałam niedawno trochę na ten temat. Widziałam nawet , że tutaj http://www.tidetelco.pl/produkty/polacz ... ce-mailing mają taką usługę. To takie wysyłanie głosowych wiadomości na telefony stacjonarne czy komórkowe. To cos nowego i takie docieranie do potencjalnego klienta samo w sobie go zainteresuje. Trzeba iść z biegiem czasu i decydować sie na nowości.

PostNapisane: 2014-10-21, 16:09 

Sądze że jedną ze skuteczniejszych form reklamy jest pozycjonowanie. Jeśli jakaś firma wchodzi na rynek to ważne żeby jak najwięcej klientów do nich dotarło. Słyszałam , ze ta firma http://seofabryka.pl/ skutecznie zajmuje sie pozycjonowaniem. Po ich portfolio widać , ze znają się na tym dobrze.

PostNapisane: 2014-10-22, 11:21 

Także polecam Ci opracowanie kampanii AdWords - jest to najlepsza forma reklamy na początek. Ewentualnie możesz także znaleźć agencję reklamową, która rozlicza się za efekt. Pozdrawiam :)

PostNapisane: 2014-10-22, 13:22 

Na początek należy określić grupę docelowa klientów i dopiero bazując na tym należy tworzyć dana kampanie reklamową

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-10-23, 10:59 

Marrrikka22 napisał(a):
Także polecam Ci opracowanie kampanii AdWords - jest to najlepsza forma reklamy na początek. Ewentualnie możesz także znaleźć agencję reklamową, która rozlicza się za efekt. Pozdrawiam :)

jestem tego samego zdania, zerknij na ofertę Netfortis http://twoja-kampania.pl prowadzą profesjonalne kampanie AdWords

PostNapisane: 2014-10-24, 14:25 

Na początku musisz wypróbować kilka rzeczy by zorientować się co tak naprawdę działa w przypadku Twojej działalności. Zatem i pozycjonowanie i adwords i tradycyjne ulotki, plakaty jak najbardziej. Polecam też organizację konkursów na FB z nagrodami za udsotępnienia i odpowiedź na jakieś pytanie. Nagrody to moga być np. fajne gadżety reklamowe :)

PostNapisane: 2014-10-27, 10:49 

Działania promocyjne, zwłaszcza na początku powinny być bardziej wszechstronne, a więc pozycjonowanie - owszem, ale tylko z innymi formami reklamy

PostNapisane: 2014-10-27, 12:50 

Proponuje gadżety reklamowe. Na przykład na otwarcie firmy.
Nie muszą być to nudne breloki czy też notatniki. Na przykład tutaj:
http://www.opengift.pl/
można zamówić bardzo oryginalne upominki firmowe : korkociąg, mini latarka czy też zestaw do paznokci. Wszystko oczywiście powinno być dopasowane do charakteru firmy niemniej jestem zdania,że obdarowywana osoba na pewno będzie o wiele bardziej zadowolona niż gdyby miała dostać oklepany długopis ( który zresztą i tak bardzo często się gubi tak więc kiepska to reklama...).

PostNapisane: 2014-10-27, 17:12 

Pewnie pierwsze co sobie pomyślałeś to marketing szeptany i pozycjonowanie, ale to juz nie jest aż tak skuteczne. Teraz spora przyszłość ma performance marketing. Słyszałam że ta firma http://www.netsales.pl/ się tym zajmuje. Na chwile obecna sporo ludzi zagląda na różnego rodzaju blogi wiec jak tam pojawia sie reklama to od razu rzuca się to w oczy i w ten sposób mozemy zostać zapamiętani.

Ostatnio edytowano 2014-10-28, 14:59 przez Lamila, łącznie edytowano 1 raz

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-10-27, 23:00 

Fajnie zrobić coś, co będzie przede wszystkim praktyczne. Ludzie powinni używać naszych gadżetów codziennie. Dzięki temu logo im się będzie dobrze kojarzyło

PostNapisane: 2014-11-09, 13:25 

Osobiście uważam, że dobrze skonstruowana i wypromowana strona www jest podstawą, która przyciąga klientów. W XXI wieku jeśli nie ma Cię w sieci, to nie istniejesz. Nawet jeśli stworzysz stronę www i na początku będzie ona wysoko w wynikach wyszukiwania, to będzie to raczej fresh site bonus niż realna i trwała pozycja. Dlatego taką stronę trzeba od samego początku zoptymalizować, a potem pozycjonować. Jest wiele firm, które się tym zajmują np. YOUPROMO . Biorąc pod uwagę ciągłe zmiany algorytmów ciężko jest samodzielnie zadbać o pozycję strony, tym bardziej, że konkurencja nie śpi. Dlatego wydaje mi się, że inwestycja w taką firmę, która zajmie się stroną, jest dobrą inwestycją - tym bardziej, że zakładasz sklep internetowy. A co do wyceny na podstawie fraz - to zazwyczaj firmom, które tak wyceniają płacisz za efekty. Wiem, że część firm wycenia pozycjonowanie w formie abonamentu miesięcznego, gdzie płacisz, bo płacisz, ale nie do końca wiesz za co.

PostNapisane: 2014-11-10, 09:11 

Ja bym się zastanowiła też nad programem partnerskim który może nam przynieść zysk jak i też wypromować naszą działalność. Dużo przeczytałam na http://salesmedia.pl/programy_partnerskie Korzysta ktoś już może z tego ?

PostNapisane: 2014-11-10, 12:59 

A może warto byłoby zainwestować w porządny fan page na facebooku? Nie wiem jak Wy ale sama zauważyłam, że coraz więcej osób właśnie tak szuka usług.
Sama mam zarówno stronę internetową firmy jak i fan page i właśnie to facebook generuje mi więcej klientów ( może to również kwestia specyfiki branży - gastronomia).
Korzystam z usług tej firmy:
http://thinkthings.pl/
Na ich stronie można sobie przejrzeć ich realizacje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1