Teraz jest 2019-12-12, 06:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-01, 10:53 

Jak reklamować sklep Internetowy?
Rozumiem że pozycjonowanie ale... zlecić komuś (firmie czy osobie prywatnej?)

Czy ogłoszenia w gazetach i innych mediach sprawdzają się?
Wiadomo nie mam tam jakiś wielkich środków na reklamę ale to czy owak jak nie dużym kosztem (na początku) dobrze rozreklamować sklep?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-01, 11:09 

Hmm na początek możesz zintegrować sklep z porównywarkami cen. CENEO.

Lub zintegrować sklep ze sklepem na allegro! Sprawdzona metoda i działa idealnie! Fakt są te prowizje allegro ale to dodatkowa reklama sklepu.
Wszystko zależy też od tego co sprzedajesz?
Jak coś w obrębie twojej miejscowości to sprawdzi się ogłoszenie w lokalnej gazecie.
Co do pozycjonerki do nie wiem dokładnie może ktoś się wypowie.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-01, 11:57 

Tak jak kolega wyżej napisał porównywarki są bardzo dobrym źródłem reklamy ale... musisz mieć atrakcyjną ofertę! Jest to ważne bo możesz wiele zyskać ale i też stracić.

Pozycjonowanie już ci pisałem w innym wątku że w firmie koszt ok 200zł na miesiąc.
Media? TV odpada... za duże koszta... może reklama w radiu? Podobno też działa.

No możesz też dodać ofertę sklepu do for o tematyce sklepowej jest ich wiele.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-02, 11:34 

Będę sprzedawać korzystnie markowe ubrania.
Jaki koszt integracji z porównywarkami?
Dobry pomysł żeby zamieścić ogłoszenie w gazecie.
A może zacząć wystawiać klika towarów na allegro i dodawać w meilu do kupujących adres sklepu? Można tak?

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-03, 10:09 

Niektóre skrypty mają darmową integrację np. joomla + virtuemart

Za autorski skrypt koszt integracji coś koło 300zł w górę.

PostNapisane: 2010-07-04, 08:20 

Nakil napisał(a):
Jak reklamować sklep Internetowy?
Rozumiem że pozycjonowanie ale... zlecić komuś (firmie czy osobie prywatnej?)

Czy ogłoszenia w gazetach i innych mediach sprawdzają się?
Wiadomo nie mam tam jakiś wielkich środków na reklamę ale to czy owak jak nie dużym kosztem (na początku) dobrze rozreklamować sklep?

Reklama w internecie to przede wszystkim trafianie do ludzi ze swoją ofertą. Jeżeli chcesz ją reklamować poza internetem ( a to jest przecież sklep internetowy ) powiem Ci szczerze - nie ma sensu.

Reklama w internecie jest skuteczniejsza, i to w końcu ludzie którzy będą kupować u Ciebie, muszą posiadać internet.

Ja bym polecał zakupić własną bazę mailingową i wysyłać maile do użytkowników ze swoją ofertą :

Kod:
http://www.allegro.pl/item1104366626_lista_mailngowa_9_mln_7_tys_gratis_mailing.html

Drugim atutem, jest pozycjonowanie, oczywiście rozsądne i na wybrane frazy.

Jeśli chcesz się pozycjonować, to u osoby prywatnej, ja Ci oferuję usługę takową od 30zł/mc za jedną frazę ;-)

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-08, 22:47 

Tak jak koledzy pisali - przede wszystkim porównywarki cen - ja cobym nie kupował od razu wrzucam Ceneo.pl a tych porównywarek jest coraz więcej...

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-09, 15:36 

Dodatkowo możesz zwiększyć ruch na swojej stronie dzięki kampanii w google - Ad-words. Poczytaj o tym na necie.

PostNapisane: 2010-07-09, 15:52 

maniek015 napisał(a):
Ja bym polecał zakupić własną bazę mailingową i wysyłać maile do użytkowników ze swoją ofertą :

Kod:
http://www.allegro.pl/item1104366626_lista_mailngowa_9_mln_7_tys_gratis_mailing.html

Zanim wydasz kase na taką bazę przemyśl to 2 razy: poczytaj np. tutaj : http://mambiznes.pl/forum/index.php?showtopic=21

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-09, 15:54 

A ja kupiłem taką bazę i nie żałuje ;)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-07-10, 11:46 

Cytuj:
Reklama w internecie to przede wszystkim trafianie do ludzi ze swoją ofertą. Jeżeli chcesz ją reklamować poza internetem ( a to jest przecież sklep internetowy ) powiem Ci szczerze - nie ma sensu.

tu się nie zgodzę, zwłaszcza, że chcesz sprzedawać markowe ubrania. Dobrym miejscem na reklamę będzie prasa i wcale nie musi być to drogie. Wyślij propozycję współpracy barterowej - jeżeli Twoje produkty będą rzeczywiście ciekawe masz szansę na taką współpracę - co będzie podwójną reklamą dla Ciebie. Nie tylko dostaniesz miejsce na reklamę, ale jeżeli jakaś gazeta zdecyduje się użyć Twoich produktów jako nagród dla czytelników, zostaniesz też wymieniony przy info o konkursie.

google adsense
Szczegóły postu
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-20, 10:28 

Jak sklep internetowy to na dłuższą metę inwestuj w pozycjonowanie, a jak chcesz efekty dość szybko i masz pieniądze to porządna kampania w AdWords :)

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14, 14:21 

Marketing szeptany - dobrze wykonany potrafi zjednać sobie przyszłych klientów i wykreować solidną markę w internecie?

Poza tym dobrym rozwiązaniem może byc program partnerski - zdobedziesz możliwych sprzedawców dosyć niskim kosztem. Nie potrafię podać bezpośredniego przykładu PP z twojej branży, ale przykładowo PP firmy hostingowej ITL - pomogło tej solidnej fimie utrwalić świadomosć jej marki, zwiększyć sprzedaż oferowanych usług i pokazać co w niej dobre - za pomocą dosyć tanich pośredników.

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-24, 19:08 

Wykup gotowego meilingu jest nieskuteczny i szkoda wydawac pieniędzy. Bardzo często firmy świadczące takie usługi są mówiąc szczerze nie uczciwe.
Polecam poczytac o stronie przechwytującej i samemu budowac taka listę razem z Adwords a rezulataty po 12 mies są ciekawe mówiąc ostroznie :)

Jak masz pieniądze to Adwords jest najlepsza formą reklamy w sieci ale kosztowną

Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-08, 22:55 

Ja bym się kierował na AdWords oraz ogólnie na pozycjonowanie, bo to podstawa do sukcesu w Internecie :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1