Teraz jest 2021-02-27, 01:32

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-10-01, 15:29 

Witam.
Od pewnego czasu chodzi za mną myśl o postawieniu sklepu internetowego.

Zawodowo zajmuję się pozycjonowaniem w Google, więc o tego typu reklame sie nie martwię. Znajomy programista jest w trakcie tworzenia dla mnie skryptu sklepu, więc bedę miał własna platformę.
Wiadomo że sklep to duzo pracy, telefony, chodzenie na pocztę, reklamacje, ale miałbym też kogos do pomocy.

Jedyny problem pojawia się przy znalezieniu branży w jakim mógłbym wystartować. Nie mam konkretnego pomysłu.

Może ktoś mi coś zasugeruje?

Aktualnie rozważam:
- soczewki kontaktowe
- opakowania kartonowe (niedaleko mam 2,3 hurtownie/produkcje, wysokiej jakosci opakowania z tektury w niskiej cenie).

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2013-10-15, 16:58 

jeżeli tak to zacząłbym od tego drugiego, ale w przyszlosci zająłbym się i tym i tym

PostNapisane: 2013-10-16, 12:19 

postawiłabym na tektury, skoro masz je w pobliżu

PostNapisane: 2013-10-23, 16:24 

Sklep internetowy jest bardzo dobrym pomysłem. Przy okazji polecam produkty firmy NEOPAK : http://www.neopak.pl/koperty-foliowe-foliopaki

PostNapisane: 2013-10-24, 07:21 

nie jestem pewna, czy te opakowania dadzą radę Cię utrzymać, może dołóż też koperty itp ?

PostNapisane: 2013-10-30, 13:09 

Sprawdź jakich zysków możesz się spodziewać, czy na to, co chcesz sprzedawać jest popyt.

Ostatnio edytowano 2013-11-14, 13:40 przez kasaartura, łącznie edytowano 1 raz

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2013-10-31, 10:58 

Zastanawiam się czy otwieranie sklepu jak się nie ma pomysłu co się chce sprzedawać jest dobre? To brzmi jak: "Napisałbym książkę bo w sumie znam gramatykę i składnie języka ale nie wiem o czym pisać".

PostNapisane: 2013-10-31, 14:53 

Jeśli nadal nie wiesz w jakiej branży chcesz działać może warto założyć sklep zgodny z Twoimi zainteresowaniami? Otwieranie sklepu z rzeczami, które Cię nie interesują nie są raczej dobrym pomysłem na start i możesz się przez to tylko męczyć.. A jeśli chodzi o pozycjonowanie - bardzo dobrze, że masz już opracowany plan i pomoc kogoś, kto się na tym zna. Jednak jeśli chodzi o pisanie skryptu - nie rozważałeś może o dzierżawie oprogramowania na modelu Saas? Za wykupiony pakiet możesz mieć o wiele więcej, niż samemu się z tym męczyć. Gotowe oprogramowanie do sklepów internetowych oferują różne platformy, w tym RedCart. Integracja z hurtowniami to ważny aspekt podczas wybierania branży (do wyboru możesz mieć każdą branżę, działającą również na zasadzie dropshippingu), konfiguracje z serwisami aukcyjnymi (Allegro, eBay, Świstak) pozwalają na sprzedaż wielokanałową, a co za tym idzie - dotarcie do większej ilości potencjalnych Klientów. Konfiguracje z porównywarkami, płatnościami i kurierami pozwalają Ci nie martwić się o takie sprawy na początku Twojego e-biznesu. Bezpłatny sklep testowy na naszej domowej stronie na okres dwóch tygodni pozwoli Ci wykorzystać wszelkie jego funkcjonalności.
W razie dodatkowych pytań, konsultanci są zawsze pod telefonem :)
Pozdrawiam,
Paulina RedCart.pl

PostNapisane: 2013-11-05, 15:18 

Nie spotkałem do tej porty sklepu z takimi artykułami. To moze wypalić.... Jednak musisz rozważyć możlwośc przyjazdu do klienta.

PostNapisane: 2013-11-10, 13:19 

Sklep internetowy, to dobry pomysł , ale ...

1. Czy popyt będzie wystarczający
2. Jak dostarczysz towary
3. Czy koszty nie przewyższą zysków ?

Np w niszowej branży jak futerały na okulary można zarobić. Tu nastawiona sprzedaż jest na hurtowych odbiorców.

PostNapisane: 2013-11-24, 22:24 

Tu podobny przypadek: http://formatkimeblowe.com.pl/ - też były duże obawy, lecz się opłaciło.

Dobrze Ci Kamil podpowiada, przelicz koszty i zyski. Wtedy sam będzie wiedział.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2013-11-28, 12:39 

Pomysły są różne. Teraz przed świętami masz duże możliwości. Możesz sprzedawać np. ozdoby świąteczne.

PostNapisane: 2013-11-28, 14:05 

Ciekawe - platforma jest, reklama jest, tylko branży nie ma. ;) A nie zaczyna się przypadkiem od zera? :)

A serio: może da się do tych kartonów dołożyć jakieś komplementarne produkty? Ktoś wspomniał o kopertach. Może jeszcze jakieś folie (jak bąbelkowe)? Nie wiem na przykład jak to jest ze styropianem, który jest często w takich pudełkach (np. przy zakupie laptopa). Może to też mógłbyś sprzedawać?

PostNapisane: 2013-12-05, 11:27 

Soczewki to towar, którym będzie zainteresowanych wielu indywidualnych klientów. Kartony to natomiast raczej propozycja dla firm - przynajmniej tak mi się wydaje. Jedno i drugie ma swoje zalety i może przynieść duże dochody. Pozdrawiam!

PostNapisane: 2013-12-05, 14:42 

Dziwne pytanie! Branż w handlu internetowym jest milion! Pytanie do jakich produktów masz dostęp, kontakty, układy z producentami dystrybutorami itd. Na tym bym się skupił!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1