Teraz jest 2020-07-03, 12:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-02-21, 20:26 

Zakładam właśnie firmę. Nie znam się na tym, ale sama procedura nie jest skomplikowana. Bardziej interesują mnie więc rzeczy, których na pierwszy rzut oka nie widać: coś, co tylko praktyk doświadczył. Czy możemy stworzyć tu temat, w którym osoby prowadzące już działalność podzielą się z innymi forumowiczami swoimi doświadczeniami? Chciałbym poczytać czego unikać i na co zwrócić uwagę aby zakładanie firmy było jak najłatwiejsze i żebym mógł jak najlepiej ruszyć.
Zacząłem się nad tym zastanawiać od przeczytania tego artykułu: http://kreatorem.pl/zakladanie-firmy-jakich-bledow-unikac. Co byście dodali do tego? Zapraszam do udzielania się. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-02-21, 21:07 

Dzięki za polecenie mojego tekstu i za info o tym ;) Mogę do artykułu dodać, że może warto w miarę możliwości obserwować firmy, które po założeniu Twojej działalności będą Twoją konkurencją. Zobacz, czy maja dużo klientów, jaki mają tryb dnia, jak pracują, itp. Ja się ostatnio zastanawiam nad jednym biznesem lokalnym i już sobie kilka rzeczy poobserwowałem, mianowicie rentowność - oszacowałem ile zarabiają na jednej transakcji i sprawdziłem jak duży mają ruch. Wiadomo, że wszystkiego się nie dowiem, ale jakieś ogólne pojęcie mam. :) Jeśli w twojej branży da się coś takiego zrobić - polecam. A może stwierdzisz, że Twój pomysł na biznes jest właśnie słaby i tzreba poszukać czegoś innego? Lepiej dowiedzieć się tego zanim się założy firmę :) Życzę powodzenia.

PostNapisane: 2014-02-21, 21:59 

Dobry artykuł, ciekawie napisany. Ja od siebie dodam, że ja miałem na początku problem ze zdobywaniem klientów. Nie wiedziałem skąd mam ich brać, bo niby skąd miałem wiedzieć? :) Gdybym zakładał firmę dzisiaj, zacząłbym od zbudowania bazy klientów. Akurat w mojej branży się tak da, ponieważ zajmuję się głównie projektowaniem stron internetowych. Można pracować na umowę o dzieło, a dopiero po jakimś czasie zarejestrować firmę. Wydaje mi się, że w mojej branży to jedyne sensowne wyjście z sytuacji. nie ma sensu zakładać działalnosci za wcześnie, po co wchodzić od razu w niepotrzebne koszty?

PostNapisane: 2014-02-25, 14:57 

Artykuł bardzo przydatny. Ja tak samo jak mój przedmówca miałem ogromne problemy ze zdobyciem grupy stałych klientów, ale na szczęście nie zostałem z tym sam i dzieki działaniom pewnej firmy udało mi się zyskac klientów i to o większą grupkę niz myślałem:)

PostNapisane: 2014-03-11, 12:28 

Dzięki za odpowiedzi. Sądziłem, że będzie ich więcej, ale i tak nie będę narzekał, w końcu poświęciliście swój cenny czas żeby mi nieco pomóc.
Postanowiłem, że jeszcze chwilę się wstrzymam z zakładaniem firmy. Poczytam, dowiem się więcej, pojadę na jakieś szkolenia ze sprzedaży - to na pewno się przyda, wręcz będzie na wagę złota gdy już ruszę z działalnością. Dzięki jeszcze raz.

PostNapisane: 2014-03-12, 10:02 

Rejestracja firmy czy spółki nie jest pracochłonna, jednak po założeniu trzeba ponosić koszty prowadzenia działalności. Zobacz co bys chciał robić podpytaj innych z tej samej branży jak im sie wiedzie - jeśli masz dobrych znajomych lub poprzez kogoś. zawsze to coś więcej doświadczenia.

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-03-20, 11:35 

Warto na początek wybrać się do doświadczonego biura rachunkowego, ja tak zrobiłam, doradzono mi, jaki sposób rozliczania się będzie najkorzystniejszy w przypadku mojej działalności, zwrócono mi uwagę na kilka kwestii, o których wcześniej nie pomyślałam...takie spotkanie dużo rozjaśnia w głowie :)

PostNapisane: 2014-03-24, 08:07 

Warto też zadbać o dobrego księgowego, który będzie miał pojęcie o sprawnym prowadzeniu ksiąg. Dobre oprogramowanie też nie zaszkodzi. Polecam np. Left Hand. stosuje ostatnio i jest bardzo prosty w obsłudze.

PostNapisane: 2014-04-07, 22:00 

Zgadzam się z przedmówczynią. U mnie Left Hand też fajnie się sprawdza. Nie mam problemu z obsługą. Testują opcję dla małych firm.

PostNapisane: 2014-04-22, 11:36 

co do biura rachunkowego to jak najbardziej jestem za. Ja też nie za bardzo umiałam poruszać się w świecie "papierków", a w moim biurze http://www.kpkbiuro.pl/ wszystko zawsze wiedzą i pomagają, reprezentują i załatwiają wszystko dla mojej firmy na czas. Niestety przepisów jest zbyt dużo, że by umieć umiejętnie zastosować wszelkie rozwiązania i dość ciężkie przeprawy z urzędnikami. Ja im zaufałam i mam problem z głowy. Nie jest to aż tak droga usługa, aby nie było na nią stać przeciętnego przedsiębiorcę, a warto bo nie ma się niepotrzebnych kłopotów

PostNapisane: 2014-04-25, 18:45 

sylwia4012 a kpkbiuro w ofercie ma też badanie bilansu i sprawozdań finansowych? Siedzibę mają na Mokotowie?

google adsense
Szczegóły postu
PostNapisane: 2014-04-25, 18:54 

tak zuzia. Obsługa firmy w pełnym zakresie, nieważne czy małej czy dużej. Sprawdź szczegóły na ich stronie jeśli jesteś zainteresowana, podawałam :)

PostNapisane: 2014-04-29, 14:14 

Tylko ze za wiele nie zdziałamy bez odpowiednich narzędzi promocji. Podstawa to storna www. tu może by np. kreator stron www http://webwavecms.com/ Potem należy pomyśleć nad działaniami SEO oraz social media bo jakoś ten klient znaleźć nasz musi.

PostNapisane: 2014-04-30, 09:37 

Moim zdaniem, jeśli firma ma mieć wykwalifikowanych pracowników to trzeba zatrudnić firmę zajmującą się szkoleniami. U nas w firmie mieliśmy szkolenie na temat formułowania strategicznych celów organizacji http://www.mddp-bc.pl/uslugi/poprawa-efektywnosci/warsztaty-strategiczne/ i uważam, że to było bardzo trafne rozwiązanie. Spojrzenie na firmę z innej perspektywy dużo daje, przede wszystkim, nowe, lepsze rozwiązania :)

PostNapisane: 2014-05-08, 09:20 

Warto też zaplanować i zorganizować odśnieżanie zimą chodników, parkingów, dachu itp.
polecam firmę, która zajmuje się tym profesjonalnie w okolicach Warszawy http://odsniezaniewarszawa24.pl/

Strefa czasowa: UTC + 1