599 views 15 mins 0 comments

Fortissio: Zalety i wady. Recenzja 2023

In Wiadomości
03 sierpnia, 2023

Początkujący traderzy stają przed trudnym wyborem najlepszej platformy do handlu. Szeroki zakres ofert brokerów nie ułatwia zadania. Znaleźliśmy jednak atrakcyjne rozwiązanie.

Fortissio jest jednym z najpopularniejszych usługodawców na rynku. Inwestorzy wybierają go ze względu na profesjonalne narzędzia handlowe i ponad 230 instrumentów finansowych.

Klienci brokera, którzy zdecydowali się na pozostawienie swojej opinii w internecie, określają platformę jako bezpieczną i wartą uwagi.

Postanowiliśmy przetestować funkcje i możliwości brokera. Opisaliśmy zalety i wady Fortissio. Dzięki naszej recenzji, ocenisz, czy warto założyć konto i rozpocząć handel.

Zalety Fortissio

Podczas pisania naszej recenzji, przeczytaliśmy wiele opinii użytkowników Fortissio. Przeanalizowaliśmy także informacje na oficjalnej stronie internetowej, zbadaliśmy proces rejestracji konta oraz sprawdziliśmy poziom bezpieczeństwa.

Możemy potwierdzić, że Fortissio ma więcej zalet niż wad. Omówimy je szczegółowo w poniższych sekcjach.

Zacznijmy od plusów korzystania z platformy handlowej.

Bezpieczeństwo i legalność

Nawet, jeśli jesteś początkującym inwestorem, powinieneś wiedzieć, że kwestia legalności i bezpieczeństwa powinna być twoim priorytetem. Nie korzystaj z nieuregulowanych platform handlowych. Możesz stracić swoje pieniądze i dane osobowe.

Fortissio jest bezpiecznym, regulowanym i legalnie działającym brokerem. Przestrzega europejskiego prawa i jest nadzorowany przez państwowe organy finansowe, między innymi KNF (Komisja Nadzoru Finansowego).

Firma Fortissio jest marką Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A.. Ma dwie siedziby, w Berlinie i w Atenach. To grecka firma inwestycyjna, licencjonowana przez Grecką Komisję Rynku Kapitałowego.

Broker udostępnia wszelkie niezbędne informacje dotyczące działania zgodnie z prawem, stosowanych środków ochrony oraz metod płatności. Finanse użytkowników są deponowane na oddzielnych rachunkach. Dzięki temu nie mieszają się z pieniędzmi spółki.

Profesjonalne narzędzia analizy finansowej

To, co wyróżnia Fortissio na tle innych brokerów, to atrakcyjna oferta narzędzi analizy finansowej i technicznej. Inwestorzy mogą skorzystać z kalendarza ekonomicznego, wykresów, wiadomości rynkowych, usług powiadomień SMS i dumy Fortissio, czyli Autochartist.

Warto dodać, że nowi użytkownicy mogą skorzystać z możliwości odbycia bezpłatnego szkolenia handlowego. Sesje przeprowadzają pracownicy, którzy przekażą wiedzę dotyczącą działania samej platformy, ale także mechanizmów rynkowych.

Ponadto, Fortissio udostępnia materiały edukacyjne, takie jak e-booki, pomoc osobistego menedżera ds. relacji, prezentacje i wiele innych.

Autochartist

Przyjrzyjmy się bliżej profesjonalnemu narzędzi handlowemu, używanemu przez wielu inwestorów z całego świata. Autochartist służy do skanowania i analizowania rynków finansowych.

Dzięki niemu, handlowcy mogą oszczędzić czas, który poświęciliby na samodzielne analizowanie, badania i obserwację ruchów na rynkach. Autochartist robi to w imieniu użytkowników, korzystających z jego profesjonalnych funkcji.

Narzędzie filtruje ogromne ilości danych rynkowych, a wynikami analiz dzieli się z inwestorami w czasie rzeczywistym. Na podstawie tych informacji, możesz podjąć decyzję handlową, zmienić ją, dostosować strategię inwestycyjną lub całkowicie zrezygnować z otwarcia albo zamknięcia pozycji.

Nie bez powodu, Autochartists jest najpopularniejszym narzedziem analizy technicznej i rynkowej na całym świecie.

Wiele rodzajów kont użytkowników

Oferta Fortissio jest skierowana do każdego inwestora, niezależnie od jego doświadczenia, czy zakresu wiedzy. Właśnie dlatego broker przygotował aż 11 rodzajów kont dla swoich klientów. Czym się różnią? Przede wszystkim wysokością wymaganego depozytu, ale także promocjami, czy rolloverem.

Porównaliśmy dwa skrajne konta: Starter oraz Expert. Różnica w ofercie jest ogromna. To oznacza, że platforma jest przeznaczona dla profesjonalistów i początkujących inwestorów.

Cechy konta Starter Fortissio:

  • wymagany depozyt – $200 – $999,
  • zniżka i rollover – 0%,
  • BITA2, BITA3.

Cechy konta Expert Fortissio:

  • wymagany depozyt – $200,000 +,
  • zniżka i rollover – 60%,
  • BITA2, BITA3, BITA5, BITA10, BITA15, BITA20.

Dwie wersje platformy

Kolejną zaletą Fortissio jest możliwość dostępu do platformy z poziomu wszystkich urządzeń. W tym celu powstały Mobile Xcite oraz Web Xcite.

Pierwsza z nich to platforma handlowa w wersji mobilnej, działająca na wszystkich przenośnych urządzeniach i systemach. Inwestorzy mają dostęp do usług brokera i światowych rynków finansowych w dowolnym momencie, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca.

Wersja mobilna charakteryzuje się uproszczonym interfejsem. Warto dodać, że wszystkie narzędzia handlowe są dostępne także z poziomu aplikacji.

Co możesz zrobić za pomocą Mobile Xcite? Otwierać lub zamykać pozycje, śledzić rynki oraz handlować za pomocą wybranej strategii inwestycyjnej.

Druga wersja platformy handlowej Fortissio to Web Xcite, czyli platforma kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami internetowymi. Oferuje dostęp do pełnej oferty brokera oraz pomocy profesjonalnej obsługi klienta.

Platforma Fortissio jest dostępna w wielu wersjach językowych: w języku polskim, w języku angielskim, w języku włoskim, w języku arabskim, w języku niemieckim, w języku greckim, w języku hiszpańskim oraz w języku szwedzkim.

Profesjonalna obsługa klienta

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu konta użytkownika, podczas otwierania lub zamykania pozycji, przy wyborze strategii handlowej czy podczas używania narzędzia analitycznego lub technicznego, możesz zwrócić się ze swoimi pytaniami do działu obsługi klienta Fortissio.

Jak to zrobić? Jakimi danymi wypełnić formularz rejestracyjny? Co przygotować?

Wejdź na oficjalną stronę internetową Fortissio i kliknij zakładkę “Kontakt”. Znajdziesz tutaj formularz kontaktowych, który powinieneś wypełnić kilkoma danymi. Wpisz swoje imię, adres poczty e-mailowej, temat wiadomości, wybierz rodzaj zapytania oraz opisz swój problem. Naciśnij “Wyślij” i czekaj na odpowiedź.

Z opinii użytkowników wiemy, że dział wsparcia Fortissio odpowiada bardzo szybko, profesjonalnie i wyczerpująco.

Jeśli preferujesz inne formy kontaktu, obsługa klienta działa pod numerem telefonu, wieloma adresami e-mailowymi różnych działów (główny, reklamacje, transakcje, back office i obsługa klienta) oraz WhatsApp.

Dział obsługi klienta i wsparcia Fortissio jest dostępny od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do godziny 20.00 Gmt+2.

Wiele metod płatności

Wpłacanie i wypłacanie pieniędzy na koncie Fortissio jest bardzo proste i przejrzyste. Broker udostępnia kilka popularnych metod płatności.

Powinieneś pamiętać, że metoda, którą zastosujesz do wpłaty pierwszego depozytu, będzie wykorzystana do wypłaty środków. Od tego zależy także czas księgowania.

Metody wpłat na platformie Fortissio

Aby zasilić rachunek depozytowy na platformie Fortissio, wybierz jedną z poniższych metod: wpłata za pomocą karty kredytowej, wpłata za pomocą karty debetowej, wpłata za pomocą przelewu bankowego oraz wpłata za pomocą e-portfela.

Kto współpracuje z Fortissio w zakresie obsługi płatności? Są to: Visa, Mastercard, Maestro, SOFORT, ecoPayz, MyBank, Skrill, RAPID, NETELLER, Przelewy24, Bank Transfer, PayPal i Google Pay.

Jeśli wybierzesz płatnością kartą kredytową lub kartą debetową, powinieneś przesłać do Fortissio dowód, że jesteś posiadaczem karty. W tym celu załącz zdjęcie lub skan przodu oraz tyłu karty. Zasłoń sześć cyfr w środku widocznego numeru.

W przypadku przelewów bankowych, warto pamiętać, że czas trwania księgowania pieniędzy może wynosić aż kilka dni roboczych. Dane potrzebne do wykonania przelewu znajdziesz bezpośrednio na oficjalnej stronie internetowej Fortissio. Po otrzymaniu środków, broker wyśle ci e-mail z potwierdzeniem zakończenia transakcji.

E-portfele to ostatnia, dostępna metoda na platformia Fortissio. Aby z niej skorzystać, powinieneś przedstawić dowód na pochodzenie środków finansowych.

Metody wypłat na platformie Fortissio

Proces wypłacania pieniędzy na platformie Fortissio jest bardzo prosty i szybki (oczywiście, jeśli przy depozycie wybierzesz szybką metodę płatności).

Aby rozpocząć wypłatę środków finansowych, zacznij od złożenia wniosku z żądaniem wypłaty. Znajdziesz go bezpośrednio na stronie internetowej.

W niektórych przypadkach, Fortissio może poprosić o twoje dane bankowe.

Ile czasu zajmuje przetworzenie żądania wypłaty środków finansowych? Dział finansowy robi to w jeden dzień roboczy.

Może zdarzyć się, że wniosek zostanie odrzucony. W celu poznania szczegółów decyzji, skontaktuj się bezpośrednio z obsługą brokera Fortissio.

Szybki proces rejestracji konta

Ogromnym plusem jest prosty proces rejestracji nowego użytkownika. Zajmuje tylko kilka minut.

Jeśli postanowiłeś założyć konto na platformie handlowej Fortissio, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie całego procesu. Jak zacząć? Wejdź na oficjalną stronę internetową i kliknij przycisk w prawym, górnym rogu “Zapisz się”.

Wypełnij formularz rejestracyjny. Możesz to zrobić na trzy sposoby: za pomocą konta Google (“zarejestruj się z Google”), za pomocą konta Facebook (“zarejestruj się z Facebook”) oraz wpisując swoje dane ręcznie.

Formularz wymaga wpisania imienia, nazwiska, numeru telefonu z numerem kierunkowym, adres poczty e-mailowej, hasła (powyżej 8 znaków) i kodu weryfikacyjnego.

Powinieneś także przeczytać dokument Polityki Prywatności oraz oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności i ostrzeżenie o ryzyku. Zaakceptuj je i przejdź do następnego kroku.

Po pozytywnej weryfikacji i zakończeniu procesu rejestracji konta, możesz korzystać z pełnej oferty i usług platformy handlowej Fortissio.

Prawda, że to proste?

Wady Fortissio

Wspomnieliśmy na samym początku naszej analizy Fortissio, że nie znaleźliśmy wielu wad brokera. Tak naprawdę, naszym zdaniem, platforma nie ma żadnych minusów.

Postanowiliśmy jednak opisać instrumenty finansowe, ponieważ handel kontraktami CFD może zaskoczyć lub zniechęcić potencjalnych inwestorów.

Handel wyłącznie kontraktami CFD

Na platformie handlowej Fortissio znajdziesz ponad 230 aktywów, takich jak waluty, kryptowaluty, towary SPOT, towary, akcje, indeksy, ETFy i syntetyczne instrumenty pochodne w formie kontraktów CFD. Co to oznacza?

Kontrakty CFD to pochodne instrumenty finansowe. Handlowcy inwestują w zmiany wartości wymienionych wcześniej aktywów.

Handel kontraktami CFD wiąże się z wysokim ryzykiem utraty zainwestowanych środków. Ryzyko jest związane z użytą dźwignią finansową.

Przed rozpoczęciem inwestowania powinieneś przeczytać ostrzeżenia dotyczące handlu kontraktami CFD. Nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić.

Zalecamy także przeprowadzenie własnych badań, czytanie najnowszych opinii użytkowników oraz kontakt z obsługą klienta Fortissio. Dzięki temu rozwiejesz wątpliwości i podejmiesz odpowiedzialną decyzję.

Podsumowanie

W tym artykule omówiliśmy zalety i wady Fortissio.

Dowiedziałeś się, na co zwrócić uwagę przed założeniem konta użytkownika. Poznałeś ryzyko związane z inwestowaniem, warunki dołączenia do grona klientów brokera oraz funkcje handlowe.

Broker wyróżnia się na rynku finansowym. Oferuje profesjonalne narzędzia tradingowe, ponad 230 aktywów i intuicyjną, potężną platformę.

Klienci wiedzą, że Fortissio działa w pełni legalnie i gwarantuje bezpieczeństwo środków finansowych oraz danych osobowych swoich użytkowników.

Naszym zdaniem warto skorzystać z usług brokera. To najlepsze rozwiązanie, dostępne na rynku. Korzysta z niego wielu inwestorów, w tym traderzy z Polski.