235 views 6 mins 0 comments

Marki chętnie otwierają sklepy w outletach

In Wiadomości
26 lutego, 2024

Rok 2023 był niezwykle dynamicznym czasem dla polskich centrów Designer Outlet zarządzanych przez ROS Retail Outlet Shopping. Obfitował w premiery i otwarcia nowych, oczekiwanych salonów marek fashion i lifestyle. Niektórzy ze stałych najemców skorzystali z możliwości i przenieśli się do większych salonów, w których mogą skalować i rozwijać sprzedaż, poszerzając swoją ofertę. W ciągu tych dwunastu miesięcy, dla wielu dotychczasowych, ale i nowych klientów, centra Designer Outlet stały się miejscem pierwszego wyboru zakupowego, oferującym nie tylko szeroki wybór produktów, ale także niezwykłe doświadczenie zakupowe.

– Otwarcia nowych salonów w naszych centrach outletowych to nie tylko okazja do zakupów, ale również do odkrywania ciekawych markowych miejsc. Brandy, które tylko w minionym roku pojawiły się w naszej ofercie świetnie uzupełniają tzw. tenant mix, który staramy się stale modyfikować i dostosowywać do potrzeb klientów w każdym regionie, w którym obecne są nasze centra. Powitaliśmy zupełnie nowe marki, ale jednocześnie nasi wieloletni partnerzy biznesowi odświeżali koncepty handlowe niejednokrotnie przenosząc się do większego lokalu i aranżując go według najnowszych trendów. Staraliśmy się w miarę możliwości wychodzić naprzeciw potrzebom najemców, których sprzedaż stale rośnie i potrzebują przestrzeni do dalszego rozwoju – skomentowała Mireia Rodriguez Burguera, Leasing Director, ROS Retail Outlet Shopping.

Wśród najbardziej oczekiwanych przez klientów marek, jakie w minionym roku dołączyły do grona najemców Designer Outlet w Polsce, warto wymienić m.in. Pinko, Crocs i Guess Kids, które otworzyły salony w Gdańsku, a także Tommy Hilfiger, Salewa, Kazar i również Guess Kids – w Sosnowcu. Marki te uzupełniły dostępną ofertę fashion tych centrów. Pierwsze w Polsce stacjonarne salony marki Zwieger powstały w Designer Outlet w Warszawie oraz Sosnowcu. W tym ostatnim centrum swój salon otworzyła również skandynawska Duka. To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami, ale jednocześnie nie chcą przepłacać. Te lubiane marki przyciągnęły uwagę nie tylko mieszkańców miasta, ale także turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają do Designer Outlet na zakupy, by skorzystać z wyjątkowych ofert.

Również branża kosmetyczna zrobiła wejście na scenę outletową w 2023 roku. W Designer Outlet Warszawa do grona najemców dołączyły dwa multibrandy – perfumeria Amora z szerokim wyborem znanych oraz niszowych zapachów oraz salon Pretty London, który oferuje szeroki wybór kosmetyków i akcesoriów do makijażu. Dzięki temu, centrum outletowe stało się prawdziwym rajem dla miłośniczek trendów beauty, które mogą znaleźć wszystko, czego potrzebują w jednym miejscu.

Rok 2023 to także rok wielu ruchów leasingowych w obszarze relokacji do większych salonów. Z tej możliwości we wszystkich centrach Designer Outlet  skorzystało łącznie aż 13 marek. Na początku roku do większych lokali przeniosły się Quiksilver oraz Lee Cooper w Designer Outlet Sosnowiec, w czerwcu do największego salonu na Śląsku i Zagłębiu zaprosiła marka adidas, a w sierpniu duży odświeżony sklep otworzył Calvin Klein.

Kolejne relokacje przypadły na wiosnę, m.in. Guess Accessories w Designer Outlet Gdańsk oraz sezon jesienny: Ochnik w Designer Outlet Warszawa i Designer Outlet Gdańsk, Kazar w nowym koncepcie handlowym w Gdańsku oraz największy w Polsce Mountain Warehouse i Lancerto w nowym koncepcie w Warszawie.

Podsumowując otwarcia i relokacje w liczbach:
Łącznie nowe marki zajęły ponad 3000 mkw.; otwarto 20 nowych salonów.
Powierzchnia przeznaczona na powiększone salony wyniosła łącznie niemal 2900 mkw.
13 marek skorzystało z możliwości przeniesienia się do większego lokalu.

Centrum outletowe to miejsce, które przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów. Jego wyjątkowa atmosfera, bogaty wybór marek i atrakcyjne ceny sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają modę i szukają okazji. Rok 2023 obfitujący w nowe otwarcia pokazał, że to destynacja atrakcyjna nie tylko dla kupujących, ale dla samych producentów i resellerów, którzy w sprzedaży outletowej niejednokrotnie planują pierwszy kontakt odbiorcy z marką lub zwiększają sprzedaż w tym kanale traktując go na równi z regularnym. Zyskuje na tym marka, centrum oraz klient. – Przyjemność związana z poszukiwaniem idealnej pary butów czy wymarzonej stylizacji w przystępnych cenach w centrach Designer Outlet zarządzanych przez ROS Retail Outlet Shopping jest stale wzbogacana o możliwość odwiedzenia nowych przestrzeni, które tworzymy z myślą o wygodzie i doznaniach zakupowych klienta. Nowe salony są nie tylko pięknie zaprojektowane, ale również funkcjonalne, zapewniając komfortowe warunki podczas zakupów. Przed nami kolejne nowości, które pojawią się już niebawem – zapowiada Mireia Rodriguez Burguera.